Okunma

JBL On Beat İnceleme


28 Aralık 2011 Çarşamba 14:10
JBL On Beat İnceleme

Apple’ın mobil cihazları, tüm dünyada çok tercih ediliyor olmaları ve tüm ürünlerinin aynı bağlantı yapısını kullanıyor olmaları sebebiyle, çok sayıda aksesuara sahip olabiliyorlar. Artık firmalar, Apple aksesuarları için birbirleriyle yarışıyor. JBL’in On Beat model iPhone – iPod – iPad docku da, rekabete yeni bir soluk getirecek cinsten bir ürün. Şimdi On Beat’i biraz da yakında tanıyalım.

Bir hayli ilginç bir tasarıma sahip olan On Beat, ses açma – kısma ve güç tuşundan başka herhangi bir tuş içermiyor. Ses ayar tuşları, ürünün sağ üst köşesine konumlandırılmış. Tuşun yerleşiminin doğru noktada olmasının yanısıra, beraberinde bir tane de uzaktan kumanda geliyor. Uzaktan kumanda üzerinden hem ses kontrolünü, hem de müzik kontrolünü gerçekleştirebiliyoruz. Sonraki ve önceki parçalar, duraklatma gibi işlemlerin yanısıra, müzik menülerinde de kumanda ile gezinebiliyor olmak, On Beat’i en cazip kılan özellikleri arasında.

Kutu içerisinden çıkan aparatlar sayesinde ürünü ister iPhone’a, ister iPad’e göre ayarlayabiliyoruz. Yatay kullanım için cihazımızı oturttuğumuz kısım, sola doğru 90 derece dönebiliyor. Her dock cihazında olduğu gibi On Beat de, Apple cihazımızı anında şarj etmeye başlıyor. Böylece ekstradan kablo taşıma derdinden de kurtulmuş oluyoruz.

On Beat’in en dikkat çeken özelliği, ufacık boyuna göre ses kalitesi. 2 x 7.5 watt gücündeki hoparlörler, akustik düzeni sayesinde harika bir performans sağlayabiliyor. Tiz seslerin kalitesinin yanısıra, şaşırtıcı bir şekilde bas kalitesini de beraberinde getiriyor On Beat. Bu da pop veya tekno tipinde müzik dinleyen kullanıcılar ekstra artı demek. Bu iki müzik türüne takıldığıma bakmayın. Zira rock, metal ve akustik müzikle yaptığım denemelerde de gayet tatmin edici sonuçlar elde ettim.

Hemen hemen 500 TL’lik bir fiyat etiketine sahip olan JBL, kullanım rahatlığıyla ve özellikle ses kalitesiyle dikkat çekiyor. Aynı zamanda masanızın üzerine şık bir görünüm de katacak olan On Beat’i yılbaşı hediyesi olarak tercih edebilirsiniz.

JBL On Beat

iPhone / iPad Dock

Ses çıkış gücü: 2 x 7.5 watt RMS

Şarj: Hayır

Frekans aralığı: 70 – 20.000 Hz

Güç tüketimi: Maksimum 30 watt

Uzaktan kumanda: Var

Bilgi için: JBL
Telefon: 0212 257 75 00

:: Masanızın üzerinde On Beat gibi bir cihaz bulunması sizi mutlu eder mi?

 
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" JBL On Beat İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere JBL On Beat İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda JBL On Beat İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "