Okunma

Jeff Bezos’un WhatsApp mesajları hacklendi


22 Ocak 2020 Çarşamba 13:00
Jeff Bezos’un WhatsApp mesajları hacklendi

Dünyanın en zengin insanları listelerinde son dönemde zirvede veya zirveye yakın konumlandırılan Jeff Bezos’un WhatsApp mesajları hacklendi. Amazon CEO’sunun uğradığı saldırının sorumlusu olarak şaşırtıcı bir isimden bahsediliyor. Ortaya çıkan bilgilere göre, ünlü iş insanını yapılan bu saldırının sorumlusunun bir devlet lideri olduğu iddia edildi.

Suudi Veliaht Salman, Jeff Bezos’u hackledi iddiası

Öğrenilen bilgilere göre, Suudi Veliaht Salman ve Jeff Bezos WhatsApp üzerinden konuşuyordu. Saldırı öncesinde de ikili yine bir WhatsApp sohbetinde iletişim halindeydi. Salman ise konuşma sırasında ünlü CEO’ya bir video gönderdi.

Mohammed bin Salman’ın gönderdiği bu videonun kötü amaçlı bir mesaj olduğu iddia edildi. Suudi Veliaht’ın, bu mesajla ünlü iş insanının WhatsApp mesajlarına ve daha fazla verisine ulaştığı düşünülüyor. Bezos’un telefonundan ne kadar veri çekildiği konusunda ise net bir bilgi bulunmamakta.

Saldırının nedeni Washington Post

Salman’ın bu saldırıyı yapmasının nedeni ise Jeff Bezos’un şirketi olan Nash Holding bünyesindeki Washington Post olarak görülüyor. Gazetenin tutumundan rahatsız olan Salman’ın saldırıyı bu nedenle gerçekleştirdiği düşünülüyor.

Suudi Arabistan hükümeti, Washington Post gazetecisi Cemal Kaşıkçı’ya 2018’de yapılan suikastın da baş karakterlerdendi. Bu durum da konuyla ilişkilendiriliyor.

Suudi Arabistan iddia için ‘saçma’ dedi

Suudi Arabistan, Jeff Bezos’un telefonunun hacklenmesinden sorumlu olmadıklarını açıkladı. Bu söylentileri saçma olarak nitelendirdi ve iddiaları reddetti.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Jeff Bezos’un WhatsApp mesajları hacklendi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Jeff Bezos’un WhatsApp mesajları hacklendi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Jeff Bezos’un WhatsApp mesajları hacklendi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "