Kablosuz İletişimde Devrim: CleanAir


10 Mayıs 2010 Pazartesi 09:00
Kablosuz İletişimde Devrim: CleanAir

Gün geçtikçe daha çok çalışanın mobil olmasıyla birlikte kablosuz ağların başarılı performans sergilemesi zorunluluğu da artıyor. Cisco’nun ABD’de 600’ün üzerindeki şirket ile yaptırdığı araştırmaya katılanların yüzde 78’i kablosuz ağların operasyonlarını sürdürmede kritik bir önem taşıdığını belirtiyor (ZyXEL’in Dijital Evi).

Araştırmaya katılanlar ayrıca kablosuz ağların performansına yönelik yaşanan en büyük problemin çakışmalar olduğuna dikkat çekiyor. Sektörde bir ilk olan Cisco’nun yeni CleanAir teknolojisi, kablosuz ağlarda yaşanabilecek bu çakışmaların önüne geçiyor.

Patentli CleanAir Application-Specific Integrated Circuit (ASIC) olarak adlandırılan ‘uygulamaya özel entegre devre’ ile erişim noktalarını birleştiren bu çözüm, kablosuz çakışmaların etkisini saptayıp sınıflandırıyor ve azaltıyor.

Cisco Aironet 3500, sektördeki donanım bazlı spektrum ayarlayabilme özelliğine sahip olan tek erişim noktası.

 

Kablosuz telefonlardan, kablosuz video kameralara, mikrodalga fırınlardan Bluetooth’lu cihazlara kadar 20’nin üzerindeki farklı çakışma kaynağını kesin olarak saptayıp sınıflandırabilen CleanAir teknolojisi, kablosuz sinyali çakışmadan etkilenmeyen spektruma kaydırarak 30 saniye gibi kısa bir süre içerisinde çözüm sağlıyor.

CleanAir teknolojisine sahip olan Cisco Aironet 3500, sektördeki donanım bazlı spektrum ayarlayabilme özelliğine sahip olan tek erişim noktası. Cisco Unified Wireless Network yazılımının yeni duyurulan 7.0 versiyonu, Cisco Wireless Control System, 3300 serisi Mobility Service Engine ve tüm Cisco kablosuz denetleyicilere CleanAir teknolojisinin özelliklerini entegre edebilmeye imkan tanıyor (IP Kameralar İçin Bağlantısız Sistem).

:: Kablosuz ağ yapınızda performans sorunu yaşıyor musunuz? Bu tür bir ürün tercih eder misiniz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kablosuz İletişimde Devrim: CleanAir konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kablosuz İletişimde Devrim: CleanAir ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kablosuz İletişimde Devrim: CleanAir ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  2. 2 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  3. 3 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  4. 4 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  5. 5 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  6. 6 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  7. 7 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  8. 8 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
  9. 9 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti
  10. 10 Buraların kralı neden Samsung? Buraların kralı neden Samsung?