Okunma

Kablosuz İlk Ekran Kartı


16 Ocak 2011 Pazar 12:30
Kablosuz İlk Ekran Kartı

Elektronik cihazlar yavaş yavaş kablolarından arınmaya devam ediyor. Artık akla belki de en son gelecek cihazların bile kablosuz modelleri piyasaya çıkmaya başladı.

Bunların son örneği ise bir ekran kartı. Bir ekran kartını anakartınıza takmak için kabloya ihtiyacınız yok fakat onu televizyon ya da monitörünüze bağlamak için yerine göre HDMI, DVI, DP ya da VGA bağlantısı yapmalısınız. Bunların hepsi de kablo gerektiriyor.

Bunların dışında yeni bir görüntü aktarımı standardı daha var. WHDI adı verilen kablosuz bağlantı ile HD kalitesindeki görüntüleri bile aktarabilmek mümkün.

Kartın üzerinde 5 adet anten yer alıyor

Beş Adet Anten

Bu standardı destekleyen ilk ekran kartı da piyasaya çıktı. KFA2 adlı markanın piyasaya sürdüğü GeForce GTX460 WHDI adlı model görüntüyü kablosuz olarak aktarabiliyor. (Zotac GeForce GTX 460 Test)

Kart üzerindeki beş adet anten ile 1080p 60 Hz’lik videoyo 5 GHz bandı üzerinden bu standardı destekleyen monitör ya da televizyona gönderebiliyor.

:: Her şeyin yavaş yavaş kablosuz olması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yorum yazın

11 yorum - “Kablosuz İlk Ekran Kartı”

 1. Abdurahman dedi ki:

  harika bir icat alemsiniz abiler yahu

 2. MeOMaN dedi ki:

  Enteresan daha neler görcez =)

 3. Paramore dedi ki:

  Ölürsem kabrime Wireless ile bağlan!

 4. eterno dedi ki:

  Wireless nargile istiyoruz..

 5. byharby dedi ki:

  kablosuz teknolojisi çok riskli. Beyin de dalgalarla çalışır. Kesinlikle bunların sonuçlarını ileride göreceğiz. Tv,radyo,wireless modem,cep telefonu,3g v.s v.s. bi de ekran kartı çıksın ortaya , ev baz istasyonu gibi olur. Boş zamanlarınızda da bahçeye bir mezar yeri kazmayı unutmayın.

 6. mylife.eg dedi ki:

  Gelecek kablosuzdan ibaret

 7. NikeSteeL dedi ki:

  Bence Çok Geçikmiş Bir Buluş En az 2 Sene Önce Bu Sistem Bulunmalıydı

  Gerçekten Odanın Diğer Tarafındaki Ekrana Hd Kalitesinde Görüntü Aktarmak Çok Mükemmel Olacak .! Ses Aktarımı İçin de Bişey Varmı Acaba ?

 8. knightx dedi ki:

  yada 5 kişi toplanıp bi ekran kartına girerler kurbana giriyomş gibi

 9. SDN Okuru dedi ki:

  büyük mü? Kac senedir ekran kartı görmüyorsun?

 10. murat_57_ dedi ki:

  onu hangi kasaya sokacaksın ki çok büyük kasada çok yer kaplar .

 11. aykutyenihan dedi ki:

  kablomu daha cirkin görüntü yoksa 5 antenmi?

" Kablosuz İlk Ekran Kartı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kablosuz İlk Ekran Kartı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kablosuz İlk Ekran Kartı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "