Okunma

Kaç Firefox Kullanıcısı Var?


06 Mayıs 2009 Çarşamba 06:00
Kaç Firefox Kullanıcısı Var?

Mozilla’dan Asa Dotzler, pazar payı geçtiğimiz aylarda hızlı bir artış gösteren ve %25’e yaklaşan açık kaynaklı web tarayıcısı Firefox‘un kullanıcı sayısının yaklaşık olarak 270 milyona ulaştığını açıkladı. Özel bir belirleyici araç olmadığından, Mozilla daha net bir hesaplama yapamasa da, sunucularına kaydedilen güvenlik kontrolleri sayesinde bu hesaplamayı gerçekleştirebiliyorlar.

Tümden Gelim Yaparsak

Öte yandan mevcut internet nüfusunun 1,5 milyar olduğu ve Firefox’un da pazarın %22,8‘ine sahip olduğu düşünülecek olursa, bu 342 milyon kullanıcıya denk geliyor. Güvenlik kontrollerinden kaçan 70 milyon Firefox’çu var mıdır bilinmez ama, her ihtimalde Mozilla’nın etkileyici bir kitleye ulaştığı görülebiliyor.

:: Firefox kullanıcıları, gururunuzu forumda paylaşın.

Bilgi İçin : Asa Dotzler
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kaç Firefox Kullanıcısı Var?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Keisnlikle…Mozilla geleceği taraıcısı artık. Grafiği süreklü yükselen bir tarayıcı. Her geçen gün beğeni kazanan ve kullanıcı sayısını artıran bir tarayıcı.

" Kaç Firefox Kullanıcısı Var? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaç Firefox Kullanıcısı Var? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaç Firefox Kullanıcısı Var? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "