Okunma

Kaç Kişi Gmail Kullanıyor?


02 Şubat 2016 Salı 07:30
Kaç Kişi Gmail Kullanıyor?

1 Nisan 2004 tarihinden bu yana piyasada bulunan Gmail, Google’un e-posta alanında verdiği en önemli hizmetlerden biri olarak görülüyor.

Son dönem başta olmak üzere, “blog” destekli çözümünün de yardımıyla daha fazla kullanıcılara hitap eden Gmail, 1 milyar barajını aşmış durumda.

Google’ın açıkladığı rakamlara göre, her ay 1 milyar Gmail hesabı aktif olarak kullanılıyor. 71 dilde kullabilabilen, 1 GB kapasiteli bir kullanıcı limitini öngören Gmail, ayrıca aramaya yönelik bir arayüze internet forumu niteliki bir sohbet plaftormuna da sahip durumda.

Masaüstünde olduğu kadar mobil uygulaması ile ön plana çıkan GmailMicrosoft’un Hotmail hizmetini çoktan geride bırakmış gibi görünüyor.

Kaynak: Androidspin

:: Gmail ile Hotmail karşılaştırmasını nasıl değerlendirebilirsiniz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “Kaç Kişi Gmail Kullanıyor?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yahu hotmail mail mi Allah aşkına. Gmail'deki konforun stabilitenin yanından dahi geçemez

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Android cihazı olan herkes de var siz dişinin gerisini

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Windowslive, hotmail mikrosoftun hepsi Outlook olarak açarsın hepsini fark etmiyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Gmail hosdir amma inbox daha hosdir.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Androide ön yüklü olarak geldigi icin google hesabi actiginda otomatik olarak Gmail,youtube,google + gibi servislerede otomatik olarak hesap ***** gercekten 1 milyar kisi gmail i aktif olarak kullanmiyor.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Soru : "E-posta kayıt edildikten sonra hiç kullanılmazsa düşer mi? Ya da düşme zamanı var mı?" bilgisi olan varsa paylaşabilir mi? Gmail için söylüyorum.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Hotmail'i 2009'larda mı ne geride bırakmıştı. yanlız onlarda da şöyle bir saçmalık var. id numaraları tüm hesaplara entegre vaziyette olduğu için gmail kullanılmasa silinse bile ne silen kişi geri alabiliyor nede hesap bir zaman sonra boşa düşüp başkası alabiliyor. Öyle arafta bir yerde kalıyor bu hesap bu yüzden çok kıl bir durum.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Gmail kesinlikle mükemmel.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Google e-posta işinde en başarılı şirket. Ben de Gmail kullanıyorum.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Hotmail ne pardon? Outlook olmasın o?

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Benim 4 hesabım var

 12. SDN Okuru dedi ki:

  15 gb olmasın o

 13. SDN Okuru dedi ki:

  sirket olarak da gmail kullanan çok var

" Kaç Kişi Gmail Kullanıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaç Kişi Gmail Kullanıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaç Kişi Gmail Kullanıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "