Okunma

Kadınlar İnternete Daha Çok Bağımlı


23 Şubat 2012 Perşembe 16:00
Kadınlar İnternete Daha Çok Bağımlı

Birçok gece internetin cazibesine kapılıp uyumayı umduğunuz saatten çok sonra yatağa girebilenlerdenseniz, siz de artık toplumun büyük bir kısımını oluşturan internet bağımlılarından birisi olabilirsiniz demektir. Araştırmaya göre internet bağımlılarının oranı %61’e yükseldi.

SodaHead’in Journal of Addiction Medicine, World Bank ve ComScore’dan aldığı verilerin ışığında yaptığı araştırmaya göre internet bağımlılığı hızla yayılmaya devam ediyor. İlginç olan ise kadınlar, geçtiğimiz araştırmalara göre artık kadınlar, erkeklerden daha fazla internet bağımlısı.

  

Kadınların %64’ü kendisini internet bağımlısı olarak nitelendirirken bu oran erkeklerde %55’te kaldı. İlginç bir şekilde diğer bağımlılıkları olanların internet bağımlılığından daha az muzdarip olduğu da ortaya çıktı.

Düzenli sigara içenlerin internet bağımlılığı oranı %48’ken bu oran sigara içmeyenlerde %65 olarak ölçüldü. Aynı şekilde alkol tükenlerin internet bağımlılığı oranı %57 iken alkol tüketmeyenlerde bu oran %64 olarak tespit edildi.

Tahmin edilebileceği gibi internet bağımlılığı gençlerde daha yaygın. 13-17 yaş arası gençlerde oran %73 iken 18-24 aralığında %71, 25-34 aralığında %59, 35-44 aralığında ise %54 olarak araştırma sonuçlarına yansıdı.

:: Siz internet bağımlısı mısınız?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Kadınlar İnternete Daha Çok Bağımlı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  en azından türkiyede çevremde gördüğüm kadarıyla böyle birşey yok,erkekler oyun bağımlılığı,surf bağımlılığı ve araştırarak birşeyi bulma konusunda daha başarılılar.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Allah aşkına şu haber kalitenizi arttırın biraz. Bir tane gazeteci de mi yok aranızda. Araştırma nerde yapılmış arkadaş, bir zahmet bir kaynak yazın. Okuyucuya biraz saygılı olun.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  602 kişi arasında yapılan anket?

 4. SDN Okuru dedi ki:

  kadinlar illa ki bi seye bagli olmali zaten.. :

 5. SDN Okuru dedi ki:

  olsun ne fark eder ki 😀

" Kadınlar İnternete Daha Çok Bağımlı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kadınlar İnternete Daha Çok Bağımlı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kadınlar İnternete Daha Çok Bağımlı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "