Kahramanların Sonu Geldi mi?


23 Eylül 2010 Perşembe 20:00
Kahramanların Sonu Geldi mi?

Peter Petrelli, Nathan Petrelli, Sylar, Hiro Nakamura, Ando, Mohinder Suresh ve Matt Parkman… Zekice hikaye örgüsü, başarılı efektleri, iyi ve kötü arasındaki savaşı epik biçimde yansıtabilmesi sayesinde, Heroes’un ilk iki sezonu rating rekorlarına imza attı. İlk iki senede, yalnızca Amerika Birleşik Devletlerinde, 15 milyondan fazla TV seyircisini, ekran karşısına çiviledi.

 

Daha sonra işler değişti: Maalesef Heroes’un yaratıcıları, deyim yerindeyse “saçmalamaya” başladılar. Peter Petrelli ve Sylar arasındaki olağanüstü mücadele, dizinin en ilgi çeken öğesiyken, Peter Petrelli’nin ölü(!) babası mezardan geri dönüverdi. En büyük düşmanlar, kardeş oluverdiler. Peter Petrelli güçlerini kaybederken, Sylar, “İyiyim, hayır kötüyüm, hayır hayır iyiyim, son kararımı az sonra vereceğim, ikisinden de biraz var işte…” sabuklamalarına başladı.

Saçmalıklar sürüyor

Ne yazık ki senaryodaki çarpıklık bu kadarla da kalmadı: Özellikle üçüncü sezonun ortalarından itibaren, Heroes, “Claire ve saz arkadaşları” tadında, ponpon kızın aşk maceralarını konu alan pembe bir diziye dönüşüverdi. Yapımcı Tim Kring ise, eleştirileri ciddiye almıyor ve başının dikine gitmeyi tercih ediyordu. Ratingler hızlı bir düşüşe maruz kaldı. 15 milyon, bir yıl içerisinde yarıya, daha sonraki yılda 5 milyon seviyesine geriledi.

 

Son karar

NBC, sonunda kararını vermiş gözüküyor. Nihai kararın, her ne kadar resmi kanallardan açıklanmasa da, seriyi tamamlayacak ikişer saatlik iki televizyon filminin iptal edilmesi yolunda şekillendiği fısıldanıyor. NBC’nin, Tim Kring’e artık güvenmediği, bu yüzden risk almamayı seçtiği diğer dedikodular arasında. Anlaşılan, kahramanların sonu bu kez geldi.

 

:: Kararı nasıl karşılıyorsunuz?
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kahramanların Sonu Geldi mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kahramanların Sonu Geldi mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kahramanların Sonu Geldi mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
  2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
  3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
  4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
  5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
  6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
  7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
  8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
  9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
  10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!