Okunma

Kama Sutraya Dikkat!


18 Ocak 2011 Salı 08:05
Kama Sutraya Dikkat!

Anti virüs yazılımları ile bilinen Sophos kullanıcıları yeni bir Trojan konusunda uyardı. Yapılan uyarıda, bahsi geçen zararlı yazılımın bir PowerPoint sunum dosyası görünümünde olduğu belirtildi.

İnternette dolaşan birçok zararlı yazılım varken, sıradan gibi görünen bu Trojan için özel bir uyarı yapılmasının sebebi ise dosyanın adı sebebiyle çok hızlı yayılıyor olması.

Sophos yetkilileri yeni Trojan konusunda kullanıcıları uyardı

Hindu Teknikleri

Aslen Trojan olan PowerPoint sunum dosyasının adı Kama Sutra. Kama Sutra tekniklerini merak eden çok sayıda insan olsa gerek ki bu zararlı yazılım büyük bir hızla yayılıyor. (Korsanların Kitap Tercihi Farklı)

Sophos yetkilileri dosyayı açtıktan sonra Troj/Bckdr-RFM adlı Trojan’ın sisteme yüklendiğini ve bundan sonra hacker’ların bilgisayarınızı uzaktan kontrol edebildiğini belirtti.

:: Bu zararlı yazılımın adı sayesinde bu kadar hızlı yayılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kama Sutraya Dikkat!”

  1. NikeSteeL dedi ki:

    Ben Tanımadığım Birinden Gelen E-Mail ‘i Zaten Açmam . Tanıdığım Birinin den Nasıl Bir Konu Başlığı Atacağını İyi Bildiğimden Ona Göre Davranırım

    __kadıköyRAP__ ıda Linç Edin

  2. __kadıköyRAP__ dedi ki:

    Aaa ben de forward ettim bu maili tüm listeme

" Kama Sutraya Dikkat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kama Sutraya Dikkat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kama Sutraya Dikkat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "