Karantinada en çok indirilen mobil oyunlar belli oldu


09 Temmuz 2020 Perşembe 10:50
Karantinada en çok indirilen mobil oyunlar belli oldu

Corona virüsü salgını insanların mobil uygulamalara ve oyunlara yönelimlerini artırmış durumda. Geçen hafta yayımlanan bir raporda mobil oyun geliştiricilerinin ne kadar gelir elde ettiği ortaya çıkmış, rakamlar milyarlara ulaşmıştı. Şimdi ise App Annie tarafından yayımlanan rakamlara göre, karantinada mobil oyun indirme rakamları ortaya çıkıyor.

Karantinada mobil oyun indirme rakamları haftalık kaç oldu?

App Annie topladığı yeni verilerini yayımladı. Karantinada mobil oyun indirme rakamları ortaya çıkıyor. Bu rakamlara göre karantinada evde vakit geçiren insanların büyük bir çoğunluğu kendisini oyun oynamaya vermiş durumda.

Geçen ayın rakamlarına göre mobil oyunların indirmelerinde yüzde 20’lik bir artış bulunuyor. Bu kapsamda, yılın ikinci çeyrek rakamlarına göre hem iOS hem de Android için haftalık 1,2 milyarlık bir indirme söz konusu. Yanlış okumadınız. Yeni bir rekor olan bu rakam, insanların keyifli vakit geçirmek için mobil oyunlara başvurduğunu, yeni pek çok oyunu oynadığı ortaya çıkıyor.

karantinada-mobil-oyun-indirme-rakamlari-mobil-oyun-mobil oyun- indirmeleri

Google Play Store’da oyun indirmeleri geçen aya göre yüzde 25 oranında yükseldi. Mobil oyunlar, ikinci çeyrek dönemine göre bakıldığında ise 11 milyar indirmeye ulaştı.

Genel toplama bakıldığında ise App Store ve Google Play Store kullanıcılarının ikinci çeyrekte 14 milyar indirme yaptığı görülüyor. Tahmin edebileceğiniz üzere mobil oyunlara harcanan rakamlarda çok yüksek. Her iki mağazanın kullanıcısı toplamda 25 milyar dolardan fazla harcama yaptı.

2020 yılının yeni rakamlara göre en fazla büyüme Roblox tarafında olurken, Save the Girl ise ikinci çeyrekte en çok indirilen mobil oyun oldu.

Aylık aktif oyuncu sayısına göre en popüler oyunlar arasında ilk beşte şu oyunlar yer alıyor: PUBG Mobile ilk sırada yer alıyor, onu yıllardır popülerliğini korumaya devam eden Candy Crush Saga takip ediyor ve sırasıyla, Ludo King, Call of Duty: Mobile ve Free Fire.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Karantinada en çok indirilen mobil oyunlar belli oldu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Mobil neden gelişmiyor.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Mobile legends yok mu? Zaten bir süre sonra çıldırıp silmişlerdir.

" Karantinada en çok indirilen mobil oyunlar belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karantinada en çok indirilen mobil oyunlar belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karantinada en çok indirilen mobil oyunlar belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri! Poco X3 NFC fiyatı ve özellikleri!
 2. 2 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 3. 3 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 4. 4 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 5. 5 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 6. 6 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 7. 7 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 8. 8 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 9. 9 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 10. 10 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!