Okunma

Karşınızda Özçekim Işığı!


23 Temmuz 2015 Perşembe 04:30
Karşınızda Özçekim Işığı!

Dünyada bir anda başlayan ve hızla yayılan selfie modası üreticilere de çeşitli yenilikler yaptırmıştı. Üreticiler, ön kamerayla çekim yaparken daha iyi bir sonuç almak için ilk önce cihazların ön kameralarının çözünürlüklerini yükseltmişler daha sonra da karanlık ortamlarda aydınlatma sağlamak için ön kameraların yanlarına flaş eklemişlerdi. Cihazlara yapılan bu yeniliklerin yanı sıra daha kolay ve kaliteli selfie çekebilmek için “selfie çubuğu” diye adlandırılan bir aksesuar ile çeşitli kamera lensleri de üretilmiş ve bunlar da kısa sürede popüler olmuştu.

Popüler olmaya aday yeni bir ürün daha geliştirildi

Selfie için yapılan bu girişimlere bir yenisi daha eklendi. Karanlık ortamlarda selfie çekmek için ön kameralara flaş eklense de kullanıcıyı rahatsız ettiği için pek tercih edilen bir yöntem değildi. Bunun farkına varan bir firma “selfie ışığı” olarak tanımladığı “Kira” isimli bir aksesuar geliştirdi. 

15-07/22/kira_ozcekim_isigi_iphone.jpg

Kira, telefonun ön kamerasının ortasına yerleştirilerek, karanlık ortamlarda flaşın aksine sürekli ve gün ışığına benzer bir aydınlık sağlayabiliyor. “Kira” isimli bu “selfie ışığı” ya da Türkçesiyle “özçekim ışığı” aksesuarını da önümüzdeki günlerde “selfie çubuğu” gibi elimizden düşürmeyeceğimiz aksesuarlar arasında görebiliriz.

:: Selfie için ışık aksesuarını satın almayı düşünüyor musunuz?
yazarAdem Çamlıkaya

Bilgisayarla tanıştığı günden beri teknoloji dünyasıyla iç içe bir yaşam süren Adem, şu anda Atatürk Üniversitesi'nde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü'nü okuyor ve SDN'de yazarlık yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Karşınızda Özçekim Işığı!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bence direk telefonların flaslari boyle olmalı.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Asus bunu aylar önce yaptı. Ve şu an satışta. İsmi de lolliflaş

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Buna özçekim ışığı demek yanlış normal fotoğraf çekerkende kullanırız bunu.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Çok saçma ve gereksiz

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Taa sene başında lenovo tanıttı zaten amma büyüttünüz zaten olan şey

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Çok iyi 🙂

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bknz Xperia C serisi… Ne çubuğa ihtiyaç var ne flash'a… Aaa ama İphone değilse iphone değildir demi 😀

" Karşınızda Özçekim Işığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karşınızda Özçekim Işığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karşınızda Özçekim Işığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "