Okunma

Karşınızda Yeni Windows Mobile!


16 Şubat 2009 Pazartesi 15:34
Karşınızda Yeni Windows Mobile!

Üretici, operatör, hizmet sağlayıcı, donanımcı ve yazılımcı ve daha aklınıza mobil dünyayla ilgili ne geliyorsa hepsi ya burada, Barselona’da GSMA Mobile World Congress 2009’da, ya da gözü-kulağı Shiftdelete.net‘te, Barselona’dan gelecek haberlerde… Haftalardır MWC 2009’un sakladığı sırları sizlere aktarıyoruz ama etkinliğin start almasıyla birlikte beklediğimizden daha büyük bir haber fırtınasıyla karşılaştık.


Yeni Windows Mobile 6.5’in ilk görüntüleri

İşte sizlere daha önce bu haberle duyurduğumuz yeni Windows Mobile’ın en taze ekran görüntüleri. Maalesef henüz herhangi bir üretici telefonunda bu işletim sistemini sunmadı ama etkinliğin ilerleyen saat ve günlerinde yeni Windows Mobile 6.5 kurulu tam dokunmatik ekranlı cihazlara rastlayabileceğimizi umuyoruz. Yeni mobil işletim sisteminin ilk görüntüleri beklemeye değdiğini ortaya koyuyor.

Yeni WinMo 6.5 artık daha (parmakla) kullanıcı dostu tasarıma sahip. Petek şeklinde tasarlanarak yenilenmiş menülerde dolaşmak son derece kolay. Yenilenmiş Internet Explorer’da Resco Explorer’ın dolaşım kokusu var -ki bu da güzel bir haber.


WinMo 6.5’deki farklı Bugün ekranlarından birisi

Kötü haber ise WinMo 6.1’e sahip cihazlar için güncellemeye gidilmeyecek olması. Dolayısıyla yeni işletim sistemini yılın son çeyreğinde piyasaya çıkacak yeni telefonlarda görmemiz kuvvetle muhtemel. Yinede mobil yazılımlar üzerinde sıkı çalışan ekiplerimiz sayesinde garanti dışı kalma korkusuyla özel ROM‘ları telefonlarımıza yükleyebileceğimizi düşünüyorum.

:: Windows Mobile 6.5’ın yeni görünümü hakkındaki düşünceleriniz neler?
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Karşınızda Yeni Windows Mobile!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Kullanıyorum ve gerçekten çok iyi WM6 ya kıyasla daha hızlı çalışıyor

" Karşınızda Yeni Windows Mobile! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Karşınızda Yeni Windows Mobile! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Karşınızda Yeni Windows Mobile! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "