Okunma

Kaspersky Lab Aileleri Uyarıyor


11 Ağustos 2011 Perşembe 13:16
Kaspersky Lab Aileleri Uyarıyor

İnternetin çocukların sosyal hayatlarına ve gelişimlerine büyük katkıda bulunduğunu söyleyen Kaspersky Lab uzmanları aileleri aynı zamanda internetten gelebilecek saldırılara karşı da uyarıyor. Uzmanlar siber suçlular ve sahtekarlar gibi online tehlikelere karşı sadece yetişkinlerin değil aynı zamanda çocukların da dokunulmaz olmadıklarının altını çiziyor.

Çocuklar başta çeşitli arama motorları olmak üzere sosyal iletişim ağları ve e-postalarını kapsamlı bir şekilde kullanıyor. Uzmanlar bu nedenle bütün bu alanların onlar için potansiyel bir tehdit olduğunu söylüyor.

Özellikle phishing veya porno web sitesi linkleri ve yetişkinlere yönelik içerikli spamler, çocukların ruh sağlığını olumsuz yönde etkilerken aynı zamanda bilgisayarları da kötü amaçlı yazılımlara maruz bırakıyor.

Çocuklarınızın internette güvenli gezinmesi için alabileceğiniz basit ama güvenli yollar arasında şunlar yer alıyor:

– Birçok arama sisteminde var olan SafeSearch özelliğini etkin hale getirin.
– Sosyal iletişim ağlarında ve sohbet (chat) hesaplarında özel seçenekleri ayarlayın.
– E-posta filtreleri kullanın.
– Çocuğunuzun online faaliyetlerini kontrol etmenize yardımcı olacak ekstra programlar yükleyin.
– Çocuğunuza internette gezinirken dikkat etmesi gereken basit bir kurallar listesi vererek ona bunları anlatın.

:: İnternet çocuklar için tehlikeli mi?

 
yazarAtalay Keleştemur

Web uygulamaları geliştirmekten, yazı yazmaktan ve Linux kullanmaktan keyif alan bir açık kaynak gönüllüsü. Ayrıca boş zamanlarında bol bol LOTRO oynuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Kaspersky Lab Aileleri Uyarıyor”

 1. kuntakinte dedi ki:

  açıkçası ben çok küçük yaşta çocukların bilgisayarla tanışmasına karşıyım.. asosyal çocuklar oluyor etrafımızda bir sürü

 2. xmRipper dedi ki:

  Şu resimdeki gibi yüzüstü bilgisayar kullanma olayını hiç anlamamışımdır. Nasıl rahat ediyorsunuz olm öyle Birde bu şekilde bilgisayar kullanan erkek görülmemiştir hiç

 3. kelestemur dedi ki:

  evet yanlışlık olmuş. düzelttim. teşekkürler.

 4. 1907 dedi ki:

  Hocam küçük bir uyarı vereyim yanlışlık olmuş mutlaka kaspersky olacak…

" Kaspersky Lab Aileleri Uyarıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaspersky Lab Aileleri Uyarıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaspersky Lab Aileleri Uyarıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "