Okunma

Kaspersky Lab Listeye Girdi


15 Eylül 2009 Salı 04:47
Kaspersky Lab Listeye Girdi

Söz konusu liste, bağımsız bir kurum olan “Top 100 Araştırma Vakfı” tarafından hazırlandı. Liste, şirketlerin 2008 yılı gelir ve yazılım satış rakamları baz alınarak hazırlanıyor. Gelirler hesaplanırken, lisanslı satışlar, abone sayısı ve müşteriye destek hizmetleri dikkate alınıyor. Gelirlere yazılım, hizmetler ve vergiler dahil edilirken, hizmet, danışmanlık ile sistem bütünleşmelerden kaynaklananlar ise hariç tutuluyor.

 

Kaspersky Lab, “En İyi 100 Yazılım Şirketi” listesinde 76’ncı sırada bulunuyor. Şirketin geçen yılki geliri, 2007’ye göre yüzde 177’lik artışa işaret ediyor.

 

Top 100 Araştırma Vakfı‘na göre, Kaspersky Lab’in mevcut büyüme hızını korursa, antivirüs yazılım şirketleri sıralamasında bulunduğu dünya dördüncülüğünden terfi ederek bir basamak yukarıya çıkacak. Bu yüzden Kaspersky Lab’in hedefe ulaşmak için kurumsal pazardaki agresif büyümede vites değiştirerek önümüzdeki dönemde rakiplerine meydan okuyacağı belirtiliyor.

En iyi 100 yazılım şirketi listesinin tamamına www.softwaretop100.org ‘dan ulaşabilirsiniz.

:: Sizce en iyi yazılım şirketi hangisi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kaspersky Lab Listeye Girdi”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    KASPERSKYA SONSUZ GÃœVENİYORUM

" Kaspersky Lab Listeye Girdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaspersky Lab Listeye Girdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaspersky Lab Listeye Girdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "