Okunma

Kaspersky Labs’a Müthiş Saldırı


11 Şubat 2009 Çarşamba 11:31
Kaspersky Labs’a Müthiş Saldırı

Adını burada yazmayacağımız bir Hacker kendi Blog sayfasında Kaspersky Labs’ın ana sayfasını hacklediğini iddia ediyor. Bu Hacker sayfasında gösterdiği ekran görüntülerle Kaspersky Labs’ın müşteri bilgilerine, aktif kodlarına, hata raporlarına ve admin adlarına nasıl ulaştığını anlatıyor. Hacker, bu bilgilere SQL Injection saldırı yöntemi ile ulaştığını da ayrıca belirtiyor. 

Kaspersky Labs birçok Hacker için rüştünün ispat ettiği yerdir

Kaspersky Labs daha geçen günlerde usa.kaspersky.com sitesinde önemsiz bir güvenlik açığının olduğunu kabul etmişti. Yukarda yer alan iddiaları yanıtlayan Kaspersky Labs, Avrupa’da yer alan sunucu ve web sitelerinin herhangi bir tehlike altında olmadıkları ve herhangi bir bilginin de kötü niyetli kişilerin eline geçmediğini özellikle belirtti. 

Bağımsız çalışan güvenlik uzmanları Kaspersky Labs tarafından yayınlanan açıklamaya katılmıyorlar. Uzmanlar, bir saldırının gerçekten gerçekleştiğini düşünüyorlar. Buna karşın, çalınan bilgilerin iddia edildiği kadar önemli olmadığı görüşünde de birleşiyorlar.

Konuyla ilgili olarak Kaspersk Türkiye Ofisi’nden
gelen açıklamayı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Kaspersky Labs’a Müthiş Saldırı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ***** şirketin anasayfasımı oluyor. ***** değilmi?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  *****

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Güvenlik firmaları kendini koruyamıyorsa bizi nasıl koruyacak işimiz gene ALLAHA`mı kaldı acaba?selamlar.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Neden yazamıyorsunuz hacker’ın adını merak ettim? Gerçekten merak ettim art niyetli eleştirel bir soru olarak da yazmıyorum bu soruyu?

 5. SDN Okuru dedi ki:

  bunlarda hacklenirse internetin vay haline..

" Kaspersky Labs’a Müthiş Saldırı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaspersky Labs’a Müthiş Saldırı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaspersky Labs’a Müthiş Saldırı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "