Kaspersky, NSA’den veri çalmış!


07 Ekim 2017 Cumartesi 22:00
Kaspersky, NSA’den veri çalmış!

ABD ile güvenlik devi Kaspersky‘ın arası yaklaşık 3 aydır bozuk. Kullanıcılara Kaskersky kullanmamalarını öğütleyecek kadar ileriye giden ABD‘ye göre Kaspersky, NSA’den veri çalmış!

Güvenlik devi Kaspersky, NSA’den veri çalmış!

ABD‘li yetkililerin yaptığı açıklamaya göre ABD‘nin Kaspersky‘a uyguladığı bu büyük ambargonun sebebi ortaya çıktı. ABD’nin ortak görüşüne göre Kaspersky, NSA’den veri çaldı! NSA’in çeşitli bilgisayarlarında kullanılan Kaspersky ürünlerinin bilgi çaldığını belirten ABD’li yetkililer, çalınan belgeler hakkında herhangi bir bilgi vermedi.

Son yılların en büyük veri sızıntısı olarak tabir edilen bu sızıntı hakkında detay vermekten kaçınan ABD’li yetkililerin bu tutumu kamuoyu tarafından oldukça şüphe ile karşılandı. Bildiğiniz üzere Kaspersky CEO‘su Eugene Kaspersky, NSA‘den veri çalmış olduklarına dair resmi bir kanıt bulunmadığını ve iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıklamıştı.

GÜNCELLEME! 

Konu ile alakalı Kaspersky cephesinden bir açıklama geldi!

Wall Street Journal tarafından 5 Ekim 2017 tarihinde yayımlanan habere ilişkin Kaspersky Lab açıklamasıdır:

Wall Street Journal tarafından 5 Ekim 2017 tarihinde yapılan bir haberde iddia edilen olayla ilgili, Kaspersky Lab’a bu olaya dâhil olduğuna yönelik doğrulayıcı nitelikte herhangi bir kanıt sunulmamıştır. Ve ne yazık ki haberdeki kanıtlanmamış iddialar, şirketi aralıksız bir şekilde karalamaya devam etmektedir.

Özel bir şirket olarak, Rus hükümeti de dâhil olmak üzere herhangi bir hükümetle yasal olmayan bir ilişkimiz bulunmamaktadır. Bu haberden çıkan tek sonuç, Kaspersky Lab’ın jeopolitik bir savaşın ortasında kaldığıdır.
Kötü amaçlı yazılımlara ve siber suçlulara karşı verdiğimiz savaştaki agresif tutumumuzdan dolayı özür dilemiyoruz. Şirket olarak, kaynağı ne olursa olsun 20 yıldır aktif bir şekilde kötü amaçlı yazılımları belirleyerek zararı en aza indiriyor;
böylece bağımsız kötü amaçlı yazılım saptama testlerinde sürekli en yüksek notları alıyoruz. Şunu da belirtmek isteriz ki, Kaspersky Lab ürünleri siber güvenlik sektörünün sıkı standartlarına uymakta ve Amerika’daki veya dünyanın herhangi
bir yerindeki popüler güvenlik sağlayıcısıyla korunan sistemlere aynı seviyede erişim ve ayrıcalık sağlamaktadır.

:: Sizce Kaspersky, NSA‘den  kritik verileri çalmış olabilir mi?
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
grodio
3 yıl önce

Trump paranoyası ve iftiraları… %100 yalan…

Kerim
Kerim
3 yıl önce

Ne yapalim la. Hayir yani ne edelim veri calmissa. Biz once kendimizi dusunelim. Kendimizi, kendi verilerimizi koruyalim. Bize ne NSA dan falandan filandan. Hem NSA kendi sistemlerinde Kaspersky i kullaniyorsa onun sorunu. Firewall i yok mu bu heriflerin de virus programi kullaniyorlar.

" Kaspersky, NSA’den veri çalmış! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaspersky, NSA’den veri çalmış! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaspersky, NSA’den veri çalmış! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!