Okunma

Keşke dijital olsaydı!


29 Mayıs 2018 Salı 12:30
Keşke dijital olsaydı!

Dijital dönüşüm, hayatımızın hemen her noktasında kendisini göstermeye devam ediyor. Peki, dijital dönüşümün henüz başlamadığı ancak başlamasını düşündüğünüz alanlar neler? Dijitalleşme, hangi alanlara girmeli? Keşke dijital olsaydı dediğimiz hizmetleri değerlendirdik!

Dijitalleşmesini istediğimiz hizmetler

Dijital dönüşüm süreci, kağıt ve madde israfından zaman tasarrufuna kadar, pek çok noktada hayatımızı kolaylaştırıp, işlemleri daha hızlı yapabilmemize olanak tanıyor. Günümüzde, başta ödeme sistemleri olmak üzere çoğu alanda dijital dönüşümün olumlu etkilerini ve avantajlarını görüyoruz.

Keşke dijital olsaydı dediğimiz hizmetler!

Bu güzel gelişmelere rağmen, henüz dijitalleşme sürecinin dokunmadığı alanlar da yok değil. Bu örneklerin başında, yurtdışına sürekli halde seyahat edenlerin bildiği bir konu geliyor. Havaalanlarındaki yurtdışı çıkışı pulu. Her çıkış sırasında satın alınması gereken bu pul için ciddi oranda vakit kaybı yaşıyoruz. Pulların üretimi için harcanan kağıt miktarı ise çok ciddi seviyelerde. Bu işlemin dijitalleşmesi büyük bir avantaj sağlayabilir.

Noter işlemleri de bir diğer örnek. İnsanlar, bu tip işlemler için hem çalışanlar hem de işlem yapmak isteyenler çok ciddi süreler harcamak durumunda kalabiliyor. Sizlere bu konu ve örnekler ışığında bir sorumuz olacak.

Her geçen gün dijital ortama dönüşen dünyada, dijitalleşmesini istediğiniz hizmetler nelerdir? Hangi işlemler dijital ortama taşınırsa, daha faydalı ve avantajlı hale gelir? Yorumlarınızı bekliyoruz!
yazarKaan Arlı

İngilizce öğretmenliği mezunu olan Kaan Arlı, 2009 yılından bu yana bilişim sektöründe. Akıllı telefonlar, oyun konsolları, fotoğraf makineleri ve futbol, vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Keşke dijital olsaydı!”

 1. Soner dedi ki:

  Benim aklimda hep bu internet sağlayıcılarının verdiği abonelik vs işlemleri. Bence her mahallede ortak gsm verici antenleri gibi yüksek hizli antenler olmalı ve evlerimizdeki modemler bunlara baglanip isteyen günlük aylik 3 aylik yıllık kendisi kredi kartiyla alip kullanmalı. Yok alt yapı var yok kablo koptu yok kutuya kamyon çarptı derdide olmaz

 2. sevi dedi ki:

  harç pulunu önceden bankadan ve hatta online işlemler ile ödeyebiliyorsunuz.

 3. Şevket Danışman dedi ki:

  Tüv türk otomobil muayenesi

 4. Kerim dedi ki:

  Park icin benim dusundugum daha iyi bir cozum var. Lakin gene de kontrolerlere ihtiyac var.

 5. yasin dedi ki:

  Elektrik, su ve doğalgaz sayaçları dijital çağa ayak uydurmalı. Evdeki WİFİ ağına bağlanarak bize uygulama üzerinde anlık bilgiler vermeli. Kontörlü olan sayaçlarda kontör kontrolü anlık cep üzerinden yapılabilmeli. Gerektiğinde uzak kontrol ile tüm sayaçları otomatik olarak kapatabilmek gerekli. vs…

" Keşke dijital olsaydı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Keşke dijital olsaydı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Keşke dijital olsaydı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "