Okunma

KFC’den tipine göre sipariş


24 Aralık 2016 Cumartesi 07:00
KFC’den tipine göre sipariş

Yüz tanıma teknolojisi, KFC’de yeni bir uygulamanın temelini oluşturdu.

Fast food tavuk restoranları zinciri KFC, yeni geliştirdiği uygulamada, restorana gelen müşterinin yüzünü tarıyor ve müşteriye beğenmesi muhtemel bir menü siparişi öneriyor.

Sistem, müşterinin yaşı, kilosu, restorana geldiği saat gibi verileri analiz ediyor ve daha önce çıkardığı istatistiklere göre tahminde bulunuyor.

Sen bir kova kanat yersin delikanlı

Örneğin, genç, az kilolu bir müşteriye dev bir kova önermezken, fazla kilolu, orta yaşlı ve öğle yemeği saatinde gelmiş, çok aç olduğunu tahmin ettiği bir müşteriye büyük kovalar teklif edebiliyor.

Elbette müşteriler tavsiye edilen menüyü almak zorunda değiller ancak Çin’in teknoloji devi Biadu ile birlikte uygulamayı geliştiren KFC bu uygulama sayesinde müşterilerin farklı menüleri tatmaya başlayacağını umuyor.

Uygulama şimdilik sadece Çin’de, bir restoranda deneniyor ancak satışlara olumlu etkisi olursa, dünya çapında yaygınlaşması da mümkün olacak.

:: Sizin yüzünüze bakan biri hangi menüyü sipariş vereceğinizi tahmin edebilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

15 yorum - “KFC’den tipine göre sipariş”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Sen yazar liseli. Sen gidince ne diyor bu makine tipini s.ttigim sen ne yersen ye. Biz sadece parani almak istiyoruz mu diyor makine sana.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Amaç, farklı menülere yönlendirmek yüksek fiyatlı menüleri satıp yüksek kâr elde etmek, bu sırada yeni menü deneyip mutlu olan müşteri o menülere alışıp KFC'ye bol para kazandıracak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yok artık lebron james

 4. SDN Okuru dedi ki:

  çinde kimi fişliyorlar hepsi aynı zaten boşver çok takma sen otur hot wings ye

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bana hiçbirşey vermez çünkü domuz eti çıkabilir. Tavuk domuzlarıyla dana etinin sentezlenmesi ve mayalanmasıyla israil marka kfc olmuşmak herzaman çok kötü mu iyi değil.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoloji ilerledikçe bence artık saçmalıyor

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Mallık

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Çok kilosu olanlara bence artık durman lazım derse çok komik olur ahdhjafhdjjjshf

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Biadu
  değil

  BAİDU

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Bilemezse menüyü bedava versin 🙂

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Shiftdelete bu yoğun günlerde güldürdün beni teşekkürler

 12. SDN Okuru dedi ki:

  İyce fişleyin insanları böyle kandırarak

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Benim tipi görse yemek bile vermez

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Biadu isminde bir teknoloji devi duymadım, Baidu olabilir mi acaba? Yazım yanlışı olmuş olabilir diye haber vermek ***** çalışmalar editör amca.

" KFC’den tipine göre sipariş konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere KFC’den tipine göre sipariş ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda KFC’den tipine göre sipariş ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "