Okunma

Kinect, Bankacılığa da El Attı


17 Şubat 2012 Cuma 14:00
Kinect, Bankacılığa da El Attı

Kinect ilk tanıtıldığı andan itibaren çok büyük yeniliklere öncü olabilecek bir cihaz olduğu konuşuluyordu. Ancak uzunca bir süre sadece XBOX ile kullanılması, Kinect’in de hareket alanını kısıtlamıştı. Windows için Kinect SDK’in yayınlanması ile birlikte Kinect de daha farklı uygulamalarla karşımıza çıkar oldu.

Microsoft anlaşmalı geliştiricilerden birisi olan Litvanyalı ETRONIKA isimli firma, geliştirdikleri uygulama ile Kinect’i bankacılık alanına da sokmuş oldu. ETRONIKA’nın Finovate Europe 2012 etkinliğinde tanıttığı uygulama sayesinde online bankacılık işlemlerini yapmak için önce Kinect’i ikna etmeniz gerekecek.

  

Uygulama, Kinect sayesinde yüz ve ses tanıma özelliklerini kullanarak online şubeye güvenli bir şekilde giriş yapabilmenize imkan sunuyor. Giriş yaptıktan sonra da yaptığınız hareketlerle yazılım içerisinde istediğiniz işlemleri yapabiliyorsunuz. Kinect’in görüş alanından çıkıldığı anda ise online şubeden çıkış yapılıyor.

Bankacılık işlemlerini güvenli ve eğlenceli hale getiren bu uygulama, bize bir kez daha Kinect’in kullanım alanının sınırları olmadığını kanıtlamış oldu. Uygulama şimdilik havale yapma gibi işlemlerden önce cep telefonuna gönderilen koda ihtiyaç duyuyor. İlerleyen dönemlerde yapacağınız havaleyi onaylamak için Kinect’e el sallamak bile yeterli olabilir.

:: Bankacılık işlemlerinizi yapmak için Kinect’e güvenir miydiniz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Kinect, Bankacılığa da El Attı”

  1. cgrszone dedi ki:

    Allahını seven biri açıklasın ya neden haberlerin linklerini düzgün veremiyor editörler?

  2. totleben dedi ki:

    Video olsaydı izlerdik

" Kinect, Bankacılığa da El Attı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect, Bankacılığa da El Attı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect, Bankacılığa da El Attı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "