Okunma

Kinect ile Eğitimde Yeni Bir Dönem


11 Ekim 2011 Salı 07:29
Kinect ile Eğitimde Yeni Bir Dönem

Aslında Microsoft‘un Kinect çözümü oyunlarda insan vücudu ile kontrolü sağlamak için geliştirilmiş bir sistemdi. Firmanın Xbox 360 konsolüne entegre çalışan sistem, duyurulduktan itibaren birçok kullanıcının dikkatini çekti.

Cihazı hackleyerek bilgisayar üzerinde çeşitli deneysel çalışmalar yapan kullanıcılara Microsoft‘un cevabı ise SDK’yı yayınlamak oldu.

Bu sayede isteyen herkes kaynak kodları ile çeşitli çalışmalar yapabilecekti.

İşte bunlardan biri olan Softtech‘in standını CeBIT fuarında ziyaret ettik. Firmanın Genel Müdürü Levent Berkman yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi:

:: Oyun teknolojilerinin eğitimde kullanılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kinect ile Eğitimde Yeni Bir Dönem konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect ile Eğitimde Yeni Bir Dönem ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect ile Eğitimde Yeni Bir Dönem ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "