Okunma

Kinect Rakiplerini Yiyerek Büyüyor


02 Kasım 2010 Salı 13:30
Kinect Rakiplerini Yiyerek Büyüyor

Microsoft‘un el hareketleriyle cihazların yönetilmesini sağlayan sistemi Kinect‘i açımasından beri piyasa bu tarz ürünlerini tanıtan firmaları daha sık görmeye başladı.

Benzer konsepteki ürünler tüketicinin ilgisini çekse de çoğu firmanın teknolojileri hâlâ gelişme aşamasında. Kinect sektörün en popüler ürünü olsa da geçtiğimiz yıl bu dönemlerde ilk kez tanıtılan Canesta firmasının kontrol sistemleri bu konuda en güçlü adaylardan biriydi.

Canesta’nın Ürünü Böyle Çalışıyordu

 

#y3/7a8eaef271b138237c68813bcecd4249.flv#

 

Firmanın Kinect katili olarak adlandırdığı teknoloji oyunlar dışında tüm teknolojik ürünlerinde yönetilebilmesini sağlıyordu. Canesta’ın bir süredir devam eden Kinect düşmanlığı dün son buldu. Microsoft, Canesta‘yı satın aldığını ve firmanın araştırmalarının yeni Kinect versiyonlarında kullanılacağını dünya basınına açıkladı.

Ünlü yazılım firmasının Kinect‘e yaptığı yatırım sadece Canesta‘yla sınırlı değil. Microsoft, benzer teknolojiler üzerinde çalışan her firmayı satın almak için temaslarda bulunuyor.

:: Sizce Canesta’nın teknolojisi Kinect’i nasıl bir hale getirecek?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kinect Rakiplerini Yiyerek Büyüyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bir tuşa basmak yerine neden manyak gibi el kol sallayalım.

" Kinect Rakiplerini Yiyerek Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect Rakiplerini Yiyerek Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect Rakiplerini Yiyerek Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "