Kinect Star Wars – İnceleme


15 Mayıs 2012 Salı 17:30
Kinect Star Wars – İnceleme

Bundan yaklaşık 2 sene önce, 2010 yılının Haziran ayında yapılan E3’de Microsoft, hareket algılayıcısı olan Kinect’i tanıtmış ve çıkış oyunlarından biri olarak da Kinect Star Wars’u göstermişti. Çıkış oyunu diyoruz, fakat Kinect aynı yılın Kasım ayında piyasaya çıkarken Kinect Star Wars yaklaşık 1.5 sene süren ertelemelere maruz kaldı.

Yıl oldu 2012 ve Kinect Star Wars sonunda piyasaya çıktı. Kinect Star Wars ile birlikte yine Star Wars temalı 320 GB’lık özel Xbox 360 konsolu da piyasadaki yerini aldı. 

Kinect Star Wars, tamamiyle Kinect ile yanı bedeninizle oynadığınız bir oyun. Oyunda gamepad’i kullanacağınız bir an bile yok. Tüm işlemleri bedeniniz ya da sesinizle yönetebiliyorsunuz. 

Sesle kontrol özelliği

Bu aşama daha oyunun başından, yani menüden başlıyor. İster klasik Kinect kontrolü olan elinizle, isterseniz de sesinizle menüden istediğiniz aşamaları seçiyorsunuz. Oyunun birkaç farklı modu bulunuyor. Bunlardan biri de hikaye modu.

Her gezegenin bir bölüm olduğu oyunda toplamda 3 gezegen bulunuyor. Ancak gezegenlerin çok uzun oynanışlara sahip olduğunu ve en az 4 saatte 3 gezegeni bitirebileceğinizi belirtelim. Tabii oyuna başlamadan Jedi olmak için uzun eğitim programlarına da katılıyoruz. 

Kinect Star Wars’un en çok anlatılacak yanı şüphesiz kontrolleri; yani siz. Kinect’in karşısına geçip hangi hareketi yaparsanız ekrandaki Jedi karakteriniz de onu yapıyor. Sağ eliniz ışın kılıcınız. Elinizde bir şey tutmaya gerek yok, sağ elinizi nasıl sallarsanız o şekilde ışın kılıcınızı öyle hareket ettiriyorsunuz. Düşmanları kesmek için farklı hareketlere, tatiklere ihtiyacınız olacak.

Sol eliniz ise sizin Force Push yani itme gücünüz. Elinizi hızlı bir şekilde avucunuz televizyona bakacak şekilde ileri ittiğinizde karşınızdaki düşman ileri savruluyor. Yine sol eliniz ilerde sabit bir şekilde durursanız karşınızdaki adamı ya da objeyi tutup istediğiniz yere kaldırıp fırlatabiliyorsunuz. 

İki elinizi hızlıca arkaya götürüp bedeninizi ileriye götürdüğünüzde da hızlı bir şekilde iler hareket ediyorsunuz. Oyunda doğal olarak yürümek ya da koşmak yok. Ya bu şekilde ileri hızlıca düz gidebilirsiniz ya da zıplayarak hareket edebilirsiniz. 

Jump In 

Zıplamak oyunun en temel ihtiyacı. Eğer zıplayamam evimin ortasında diyorsanız bu oyuna hiç bulaşmayın derim. Çünkü zıplamadan hareket etmeniz imkansız. Zıplamanın yanı sıra birçok yerde sağa ya da sola sıçramanız ve eğilmeniz de gerekecek.

Kinect Star Wars’un hikaye modunun yanı sıra Pod Racer modu da bulunuyor. Burada klasik Star Wars araçlarıyla yarış yapıyoruz. İlk filmi izleyenler Anakin’in katıldığı Pod yarışını hatırlayacaktır. Burada da amaç ellerimizi motorsiklet üzerindeymişiz gibi tutmak. Sağ ve sol içinse belden yukarımızı sağa ya da sola yaslayarak yapabiliyoruz.

Dans modu da var 

Kinect’in en popüler oyunlarından olan dans modu da unutulmamış. Kinect’e sürekli bir dans oyunu çıkıyor. Kinect Star Wars ile Star Wars karakterleriyle birlikte dans etmeniz mümkün. Amaç basit, müziğin ritmine ve ekrandaki hareketlere göre dans etmeniz gerekiyor. 


Kinect’in popüleri olan dans modu da bulunuyor

Xbox 360’ın son zamanlarda en çok beklenen oyunu Kinect Star Wars, belki beklendiği kadar muhteşem bir oyun olamadı ancak yine de eğlenceli modlar barındırması sayesinde Kinect’in en iyi oyunlarından biri şu anda. Eğer Kinect sahibiyseniz Kinect Star Wars’u hiç düşünmeden alabilirsiniz.

Bu inceleme Turkcell Superonline Fiber İnternet kullanılarak yapılmıştır.

7/10

Artılar: Star Wars atmosferi, ışın kılıcını elle kontrol etmek, yine elle force’ları kullanmak.

Eksiler: Zıplayarak yürümek zor olabiliyor, oyun çok tekdüze hale gelebiliyor, şansa dövüşler çok fazla

:: Kinect Star Wars’u nasıl buldunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Kinect Star Wars – İnceleme”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  peki bu oyunu kinectsiz oynamak mümkünmü sadece kola fln gameped ile

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  çok saçma oyun olmuş yazık ve vasat

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Oyun çıktı bile.

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  merakla bekliyoruz ne zaman cıkacak ?

" Kinect Star Wars – İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect Star Wars – İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect Star Wars – İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
 4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
 5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!