Kinect Star Wars – İnceleme


15 Mayıs 2012 Salı 17:30
Kinect Star Wars – İnceleme

Bundan yaklaşık 2 sene önce, 2010 yılının Haziran ayında yapılan E3’de Microsoft, hareket algılayıcısı olan Kinect’i tanıtmış ve çıkış oyunlarından biri olarak da Kinect Star Wars’u göstermişti. Çıkış oyunu diyoruz, fakat Kinect aynı yılın Kasım ayında piyasaya çıkarken Kinect Star Wars yaklaşık 1.5 sene süren ertelemelere maruz kaldı.

Yıl oldu 2012 ve Kinect Star Wars sonunda piyasaya çıktı. Kinect Star Wars ile birlikte yine Star Wars temalı 320 GB’lık özel Xbox 360 konsolu da piyasadaki yerini aldı. 

Kinect Star Wars, tamamiyle Kinect ile yanı bedeninizle oynadığınız bir oyun. Oyunda gamepad’i kullanacağınız bir an bile yok. Tüm işlemleri bedeniniz ya da sesinizle yönetebiliyorsunuz. 

Sesle kontrol özelliği

Bu aşama daha oyunun başından, yani menüden başlıyor. İster klasik Kinect kontrolü olan elinizle, isterseniz de sesinizle menüden istediğiniz aşamaları seçiyorsunuz. Oyunun birkaç farklı modu bulunuyor. Bunlardan biri de hikaye modu.

Her gezegenin bir bölüm olduğu oyunda toplamda 3 gezegen bulunuyor. Ancak gezegenlerin çok uzun oynanışlara sahip olduğunu ve en az 4 saatte 3 gezegeni bitirebileceğinizi belirtelim. Tabii oyuna başlamadan Jedi olmak için uzun eğitim programlarına da katılıyoruz. 

Kinect Star Wars’un en çok anlatılacak yanı şüphesiz kontrolleri; yani siz. Kinect’in karşısına geçip hangi hareketi yaparsanız ekrandaki Jedi karakteriniz de onu yapıyor. Sağ eliniz ışın kılıcınız. Elinizde bir şey tutmaya gerek yok, sağ elinizi nasıl sallarsanız o şekilde ışın kılıcınızı öyle hareket ettiriyorsunuz. Düşmanları kesmek için farklı hareketlere, tatiklere ihtiyacınız olacak.

Sol eliniz ise sizin Force Push yani itme gücünüz. Elinizi hızlı bir şekilde avucunuz televizyona bakacak şekilde ileri ittiğinizde karşınızdaki düşman ileri savruluyor. Yine sol eliniz ilerde sabit bir şekilde durursanız karşınızdaki adamı ya da objeyi tutup istediğiniz yere kaldırıp fırlatabiliyorsunuz. 

İki elinizi hızlıca arkaya götürüp bedeninizi ileriye götürdüğünüzde da hızlı bir şekilde iler hareket ediyorsunuz. Oyunda doğal olarak yürümek ya da koşmak yok. Ya bu şekilde ileri hızlıca düz gidebilirsiniz ya da zıplayarak hareket edebilirsiniz. 

Jump In 

Zıplamak oyunun en temel ihtiyacı. Eğer zıplayamam evimin ortasında diyorsanız bu oyuna hiç bulaşmayın derim. Çünkü zıplamadan hareket etmeniz imkansız. Zıplamanın yanı sıra birçok yerde sağa ya da sola sıçramanız ve eğilmeniz de gerekecek.

Kinect Star Wars’un hikaye modunun yanı sıra Pod Racer modu da bulunuyor. Burada klasik Star Wars araçlarıyla yarış yapıyoruz. İlk filmi izleyenler Anakin’in katıldığı Pod yarışını hatırlayacaktır. Burada da amaç ellerimizi motorsiklet üzerindeymişiz gibi tutmak. Sağ ve sol içinse belden yukarımızı sağa ya da sola yaslayarak yapabiliyoruz.

Dans modu da var 

Kinect’in en popüler oyunlarından olan dans modu da unutulmamış. Kinect’e sürekli bir dans oyunu çıkıyor. Kinect Star Wars ile Star Wars karakterleriyle birlikte dans etmeniz mümkün. Amaç basit, müziğin ritmine ve ekrandaki hareketlere göre dans etmeniz gerekiyor. 


Kinect’in popüleri olan dans modu da bulunuyor

Xbox 360’ın son zamanlarda en çok beklenen oyunu Kinect Star Wars, belki beklendiği kadar muhteşem bir oyun olamadı ancak yine de eğlenceli modlar barındırması sayesinde Kinect’in en iyi oyunlarından biri şu anda. Eğer Kinect sahibiyseniz Kinect Star Wars’u hiç düşünmeden alabilirsiniz.

Bu inceleme Turkcell Superonline Fiber İnternet kullanılarak yapılmıştır.

7/10

Artılar: Star Wars atmosferi, ışın kılıcını elle kontrol etmek, yine elle force’ları kullanmak.

Eksiler: Zıplayarak yürümek zor olabiliyor, oyun çok tekdüze hale gelebiliyor, şansa dövüşler çok fazla

:: Kinect Star Wars’u nasıl buldunuz?

 
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

merakla bekliyoruz ne zaman cıkacak ?

SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

Oyun çıktı bile.

SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

çok saçma oyun olmuş yazık ve vasat

SDN Okuru
SDN Okuru
8 yıl önce

peki bu oyunu kinectsiz oynamak mümkünmü sadece kola fln gameped ile

" Kinect Star Wars – İnceleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect Star Wars – İnceleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect Star Wars – İnceleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  2. 2 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  3. 3 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  5. 5 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  6. 6 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!
  7. 7 Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti Facebook hem kabul etti hem 'tehdit' etti
  8. 8 Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi Arçelik 9 Serisi A65 A 955 A 4K Smart TV incelemesi
  9. 9 300x zoom ile telefona yakından baktık! 300x zoom ile telefona yakından baktık!
  10. 10 A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik! A101’den 35 TL’ye yüz temizleme cihazı alıp denedik!