Okunma

Kinect’siz Xbox One Gelebilir!


12 Mayıs 2014 Pazartesi 06:00
Kinect’siz Xbox One Gelebilir!

Geçtiğimiz yıl art arda satışa sunulan Xbox One ve PlayStation 4 arasındaki kıyasıya rekabet tüm hızıyla sürüyor. Aradan geçen zamanda Sony‘nin PS4‘ünün daha yüksek bir satış performansı göstermesi Xbox One‘a yönelik analist tahminlerini de değiştirdi. IDC araştırma şirketinin öngörülerine göre, gelecek yıl Kinect sensörsüz bir Xbox modeli ortaya çıkabilir.

Xbox One atağa geçebilir

Böyle bir modelin, cihazın fiyatını düşürerek PlayStation 4 ile rekabette elini güçlendireceği tahmin ediliyor. Hali hazırda, ABD‘de PS4 399 dolara satılırken Xbox One 499 dolar fiyat etiketine sahip. Kinect‘siz bir sürüm ile aradaki bu farkın kapatılabileceği belirtiliyor.

Konsol savaşını kim kazanacak?

Bu stratejinin satışlara olumlu yansıyacağı ve PS4‘ün gerisinde kalan Xbox One’ı yukarı taşıyacağın da IDC’nin tahminleri arasında. Şirkete göre konsol savaşlarının galibi Birleşik Devletler’de Xbox One, dünya çapında ise PS4 olabilir.

MS iddiaları reddediyor

Microsoft cephesinden ise bu yöndeki iddiaları reddeden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Konu hakkındaki önceki yalanlamalara bir yenisi daha eklendi ve Xbox ekibi yöneticilerinden Phil Harrison, “Xbox Kinect’tir. Onlar ayrı sistemler değil.” şeklinde konuştu. Bakalım IDC‘nin tahmini gerçek olacak mı?

:: Kinect’siz Xbox One modeli sizce iş yapar mı? Konsol savaşlarının sonu ne olur?

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kinect’siz Xbox One Gelebilir!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Şekersiz limonata gibi olur. Hiçte güzel olmaz. Kinect istemeyenlerin oyun konsolu alması ise daha mantıksız geliyor. Koltukta yatıp pineklemektense hareketle oyun oynamak daha eğlenceli üstelik uzun süre başında kalmıyorsun çünkü yoruluyorsun böylece sana vakit kalır.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    kinectsiz gelse iyi olur fiyat düşer…yurtdışından aldım Xbox one ımı gayet memnunum…

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Olursa kesin bizim ülkemizde kinectsiz model gelir sonradan kinectte bir sürü para bayılırız

" Kinect’siz Xbox One Gelebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kinect’siz Xbox One Gelebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kinect’siz Xbox One Gelebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "