Klasör şifreleme için en iyi 5 program


30 Nisan 2021 Cuma 23:14
ABONE OL
Klasör şifreleme için en iyi 5 program

Fotoğraf, video, doküman gibi her türlü dosyalarımız kişisel bilgisayarlarımızda saklı. Özellikle ortak kullanımlarda bu dosyaların gizliliği tehlikede oluyor. Diğer kişilerin görmesini istemediğimiz içerikleri gizlemek için ek önlemler almak gerekebiliyor. Bu noktada geliştirilen klasör ve dosya şifreleme yazılımları, hayati önem taşıyorlar.

Şifreleme yazılımları, bilgisayarınızdaki veya telefonunuzdaki dosyaların belirli bir parola ile korunmasını sağlar. Sadece kendi bildiğiniz bir parola seçersiniz ve istediğiniz fotoğrafı, videoyu, belgeyi şifreleyebilirsiniz. Böylelikle o şifreyi bilmeyen meraklı gözlerden kendinizi korumuş olursunuz. Klasör şifreleme için en iyi 5 program listesinde, bu amaç için kullanabileceğiniz yazılımları listeledik.

1. Folder Lock

Folder Lock, en popüler klasör ve dosya şifreleme yazılımları arasında yer alıyor. Program ile bilgisayarınızda veya telefonunuzdaki dosyaların yanı sıra USB belleğinizi bile şifreleyebilirsiniz. Verileriniz koruma altına alınır ve sizin isteğiniz dışında hiç kimse erişemez.

Bütün platformları destekleyen Folder Lock, şifrelediğiniz dosyaları farklı cihazlar arasında senkronize etmeyi mümkün kılıyor. Böylelikle verilerinizi koruma altına alırken aynı anda birden fazla cihazda erişebiliyorsunuz.

klasör şifreleme

Temel özellikler:

– Dosyaları anında şifreleme
– Şifrelenen dosyaları senkronize etme & yedekleme
– Harici diskleri şifreleme
– CD kilitleme
– 256 bit AES teknolojisi

Folder Lock’u ilk çalıştırdığınızda özel bir şifre belirlemeniz gerekiyor. Girdiğiniz şifreyi mutlaka bir yere not edin ve unutmayın. Aksi halde şifrelediğiniz dosyalara erişiminizi tamamen kaybedebilirsiniz.

Kullanılabilirlik: Windows, Android, iOS

2. Gilisoft File Lock Pro

Hassas videolarınızı, özel resimlerinizi veya belgelerinizi koruma altına almak için kullanabileceğiniz programlardan bir tanesi de Gilisoft File Lock Pro. En iyi klasör şifreleme yazılımları arasında yer alan program, verilerinizi sadece şifrelemekle kalmıyor aynı zamanda gizliyor.

Gilisoft File Lock Pro ile USB sürücülerini, hafıza kartlarını, flash diski ve dahili hafızadaki dosyalarınızı hızla gizleyebilir ve şifreleyebilirsiniz. Ayrıca File Shredder (Dosya Parçalama) özelliği sayesinde de, bulunduğunuz cihazdaki izlerinizi temizleyebilirsiniz.

klasör ve dosya şifreleme

Temel özellikler:

– Dosya ve klasör şifreleme
– Dosya gizleme
– CD/USB/SD kart şifreleme
– Güvenli silme

Kullanılabilirlik: Windows, Mac

3. Folder Protector

Folder Protector, bilgisayarınızdaki kişisel dosyalarınız güvene almak için başvurabileceğiniz şifreleme programlarından bir tanesi. Program sadece dosya şifreleme özelliğiyle değil, aynı zamanda klasör şifreleme veya disk sürücülerini kilitleme özelliğiyle de ön plana çıkıyor. Ayrıca harici USB belleklerinizi de şifreleyebiliyorsunuz.

Klasör şifreleme programı Folder Protector’un kullanımı şu şekilde:

Programın .exe uzantılı dosyasını, şifrelemek istediğiniz klasörün içerisine kopyalamanız gerekiyor. Ardından programı çalıştırıp bir şifre belirliyorsunuz. Böylelikle dosya kilitleme işlemi tamamlanıyor.

Temel özellikler:

– Dosya ve klasör şifreleme
– Dosya gizleme
– CD/USB/SD kart şifreleme
– Türkçe dil desteği

Kullanılabilirlik: Windows

4. Secret Disk

Secret Disk sıradan bir klasör şifreleme programı değil. Harici diskinizi toplu halde kilitlemenize olanak sağlayan program, tercihen özel ek diskler oluşturmanızı da mümkün kılıyor. Örneğin bilgisayarınızda sadece özel dosyalarınızın yer aldığı bir disk oluşturup onu şifreleyebiliyorsunuz. Tek tek dosya şifreleme ile uğraşmaktansa, bu şekilde topluca şifrelemek işinizi kolaylaştırabilir.

Temel özellikler:

– Disk şifreleme ve gizleme
– Şifreli özel diskler oluşturma

Kullanılabilirlik: Windows

5. BCArchive

En iyi klasör şifreleme yazılımları arasında yer alan BCArchive sayesinde dosyalarınızı ve klasörlerinizi şifreleyebilirsiniz. Program, şifrelediğiniz içerikleri arşiv dosyası olarak sabit diskinize kaydediyor. Böylelikle şifreyi bilmeyen kimseler gizli dosyalarınıza erişim sağlayamıyorlar.

Birilerine göndermek istediğiniz fotoğraf, video, belge gibi içerikleri de BCArchive ile şifreleyerek e-posta yoluyla iletebilirsiniz. Gönderdiğiniz kişi, şifreyi girerek dosyalarınıza güvenli bir şekilde erişim sağlayabilir.

Temel özellikler:

– Dosya ve klasör şifreleme
– Disk şifreleme
– Yedekleme

Kullanılabilirlik: Windows
yazarFaruk Doğan

2000 yılında Hatay'da doğdu. Birçok teknoloji sitesinde çeviri ve freelance editör olarak çalıştı. Teknoloji editörlüğü kariyerini ShiftDelete.Net ailesinde sürdürüyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
15 gün önce

Faydalı bir yazı, emeğine sağlık Faruk Doğan.

" Klasör şifreleme için en iyi 5 program konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Klasör şifreleme için en iyi 5 program ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Klasör şifreleme için en iyi 5 program ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik! Güneş enerjili powerbank kullanışlı mı? İnceledik!
  2. 2 Ofis için ON AIR tabelası yaptık Ofis için ON AIR tabelası yaptık
  3. 3 iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi? iPhone 12, 3.000 TL'lik farka değer mi?
  4. 4 Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme Yayıncıların işini kolaylaştıran ATEM Mini inceleme
  5. 5 WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak! WhatsApp'a onay vermeyen mesaj alamayacak!
  6. 6 Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz? Hangi tablet modelini tercih etmeliyiz?
  7. 7 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  8. 8 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  9. 9 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  10. 10 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!