KOBİ’ler E-ticaretle Büyüyor


10 Temmuz 2015 Cuma 15:50
KOBİ’ler E-ticaretle Büyüyor

Ülkemizdeki e-ticaret sektörü gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. Bu pastadan alacakları payı kaçırmak istemeyen KOBİ’ler, sadece yerel olarak hizmet vermekten çıkıp, rotalarını e-ticaret doğrultusunda değiştirmeye başladılar.

KOBİ’lerin e-ticaret alanındaki faaliyetlerini inceleyen n11.com, bu konuda ilginç bilgiler yayınladı. n11.com tarafından verilen bilgilere göre 2015 yılının ilk yarı dönemini 30 bin kayıtlı mağaza, 26 milyon kayıtlı ürün, 5 milyona yakın üye, toplamda 137 milyon ziyaret sayısı  ile tamamlayan n11.com, kuruluşundan bu yana geçen 2 senelik zaman zarfında, KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdi.

15-07/10/3d-logo.JPG

30 bini aşkın satıcısıyla Türkiye’nin en büyük KOBİ ticaret platformunu işleten n11.com, birçok elektronik ve tekstil ürününün yanı sıra 6 ton narenciye, 6.5 ton çiğ köfte ve 100 bin litre zeytinyağı satışı gerçekleştirirken, sadece 1 günde 2 ton mandalina ve 150 kilo baklava satışı yaptı.

15-07/10/dogus-planet-icradan-sorumlu-yonetim-kurulu-uyesi-izi-adato.jpg

n11.com’un satış verilerine göre sadece 24 saat içinde 2 ton mandalina, 150 kilo baklava satışı yapıldığını belirten Adato, “İnternetin, insan hayatını kolaylaştırırken, satın alma alışkanlıklarını da değiştirdiğini görüyoruz. Artık mandalinamızı, baklavamızı bile internetten alabiliyoruz. Bu gelişme bize ticaretin kimlik değiştirdiğini ve bunun en büyük nedeninin de nesil değiştiren girişimci KOBİ’ler olduğunu gösteriyor. Bugüne kadar e-ticaret kanalını kullanmamış mağazalara ücretsiz e-ticaret eğitimi vererek, Türkiye’nin e-ticaret kültürünü geliştirme yönünde adımlar atıyoruz. Bu faaliyetler sayesinde, kayıt dışı ekonominin bir kısmının kayıt altına alınmasının yanı sıra, gerçekleşen ticaretle de devlete ciddi bir gelir sağlanmış oluyor” dedi.

:: E-ticaretin KOBİ’ler için iyi bir fırsat olduğuna katılıyor musunuz?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “KOBİ’ler E-ticaretle Büyüyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  kendilerine teşekkür ederim .. alışverişi buradan yapıyorum sistemleri yolsuzluğa müsaade etmiyor… ürünü sağlam gelip gelmediğini kontrol edip emailde onaylıyorsunuz.. iletişimleride çok iyi… beştl ile bintl arasında 10 küsürkez alış veriş yaptım hiç şikayetim olmadı… sağolsunlar

" KOBİ’ler E-ticaretle Büyüyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere KOBİ’ler E-ticaretle Büyüyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda KOBİ’ler E-ticaretle Büyüyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
 2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
 3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
 4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
 5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
 6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!