Okunma

Konsollar Sınıra Ulaştı


12 Ağustos 2009 Çarşamba 10:58
Konsollar Sınıra Ulaştı

Doom’un yaratıcısı ve id Software’in kurucularından John Carmack, mevcut nesil oyun konsollarının fiziksel sınırlarına çok yakında ulaşılacağını iddia etti. Kendisiyle yapılan röportajda Carmack şu ifadeleri kullandı: “Yeni nesil konsolu ilk kim çıkaracak bunu merakla bekliyorum. Yeni nesle ilk kimin geçeceği sadece teknik bir konu olmaktan çok uzak.”

Yakın gelecekte optik depolama araçlarının ortadan kalkacağını düşündüğünü belirten Carmack, “Xbox Live ve AppStore gibi platformlar dijital dağıtım için gerçekten umut verici. Yeni nesil konsollar piyasaya çıktığı zaman dünya üzerinde daha fazla insan geniş bant İnternet bağlantısına sahip olmuş olacak. Dağıtımcılar şu anki sayıya bile şaşırıyorlar.” şeklinde konuştu.

Fiziksel sınırlara dayandık

Mevcut nesil konsolların artık fiziksel sınırlarına dayanmak üzere olduğunu iddia eden Carmack “Megahertz duvarına çoktan çarptık, bundan sonra bir de karşımıza güç tüketimi duvarı çıkacak. Bütün bunlar mevcut yapıyla daha fazla güç elde etmemizi engelleyen şeyler. Cloud computing altyapısına geçmeyi düşünenler bile var.” ifadelerini kullandı.

Carmack şu an kendisinin ve ekibinin yeni nesil konsolların neler getireceği konusuna fazla kafa yormadıklarını belirtirken “Mevcut neslin sürebildiği kadar sürmesi taraftarıyım. Yeni nesle geçmemiz için daha önümüzde birkaç yıl daha var. Hangi firma önce davranır bilemem ama eninde sonunda biri yeni nesli başlatacak.” şeklinde konuştu.

:: John Carmack’ın söyledikleri hakkında neler düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Konsollar Sınıra Ulaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Konsollar Sınıra Ulaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Konsollar Sınıra Ulaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "