Okunma

Korsan Oyun Devri Kapanıyor


26 Ocak 2016 Salı 07:00
Korsan Oyun Devri Kapanıyor

Korsan yazılımlar ile mücadeledeki en güncel ve en etkili koruma sistemi olan Denuvo‘nun DRM yazılım sistemi, FIFA 15, FIFA 16, Dragon Age: Inquisition, Battlefield: Hardline, Need for Speed gibi EA oyunları başta olmak birçok oyunlar için kullanılmıştı.

Bu sistem, zamanla diğer oyunlara da yansımış, en son ise Just Cause 3 bu sistem ile korunan oyunlardan biri olmuştu.

2016 senesinin başındaki en önemli iki PC oyunu olan Rise of the Tomb Raider ve Far Cry: Primal‘da Denuvo korsan koruma sistemi kullanılarak oyuncuların karşısına çıkacak. Yani bu iki oyunu da, Just Cause 3‘te olduğu gibi korsan oynayamayacaksınız. 

16-01/26/maxresdefault-22.jpg

Çinli Crack grubu 3DM, şu ana kadar Denuvo sistemini kıran tek korsan yazılım grubu fakat bu korumayı kırmaları ise en az 6 ay sürüyor.

Yani iki gün sonra piyasadaki yerini alacak olan Rise of the Tomb Raider kırılırsa eğer, o oyunu en erken Haziran ya da Temmuz gibi korsan olarak oynanabilecek.

EA’nin Dragon Age, FIFA gibi oyunlarının kırılması ise 7-8 ay sürmüştü Denuvo koruma sisteminin ise 2016 senesi içerisinde hemen hemen tüm PC oyunlarında kullanılması bekleniyor. Yani bu durum, yakında korsan oyun devrini tamamen kapatabilir.

:: Sizce tüm oyunlar Denuvo sistemini kullansınlar mı?
yazarTayfun Kumaş

Yaptığı modlar ve Türkçe yamalar ile sektörde adını duyuran Tayfun'un yeni durağı ShiftDelete.Net oldu. Tayfun, damarlarına kadar Grand Theft Auto serisini hisseder ve bilim, teknoloji ve oyuna bayılır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

112 yorum - “Korsan Oyun Devri Kapanıyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bu habere ara sıra gelir gülerim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  rip denuvo

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yapma ya? O zaman Aral Game bizi yasal olarak soysun demi? Yok öyle!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Just Cause 3 kırıldı…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Şimdi korsanın kalkması için fiyatların düşmesi lazım örneğin gta 5 170 şimdi ben 40 tl harcayıp internetin parasını ödeyip oyunumu indireyim yoks

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Siz diyosunuz oyunlar pahalı ama ben aırf birinin hakkına girmemek için haftalık 10 liralık harçlıgımı biriktirerek oyun alıyorum biraz düşünün zaten sizin gta 5i kaldıracak bilgisayarınız varsa oyun alacak paranızda vardır

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Kardeşim siz böyle diyosunuzda oyun fiyatları zaten sürekli indirimde daa geçen Total war atillayı 20 ye aldım.ayrıca adamlar 7 ayda çözüpde 5000küsür para oduyup bilmem kaç bin kişinin hakkına girerek yaptıkları işi niye yapsınlarki sonuçta buradan kazanacakları para kısıtlı ve bunu kaç kişilik grupla yapı***** yazıya yapacaklarımız tüm olumsuz yazılar saçmalıktan ibarettir.

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Kardeşim siz böyle diyosunuzda oyun fiyatları zaten sürekli indirimde daa geçen Total war atillayı 20 ye aldım.ayrıca adamlar 7 ayda çözüpde 5000küsür para oduyup bilmem kaç bin kişinin hakkına girerek yaptıkları işi niye yapsınlarki sonuçta buradan kazanacakları para kısıtlı ve bunu kaç kişilik grupla yapı***** yazıya yapacaklarımız tüm olumsuz yazılar saçmalıktan ibarettir.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Kardeşim siz böyle diyosunuzda oyun fiyatları zaten sürekli indirimde daa geçen Total war atillayı 20 ye aldım.ayrıca adamlar 7 ayda çözüpde 5000küsür para oduyup bilmem kaç bin kişinin hakkına girerek yaptıkları işi niye yapsınlarki sonuçta buradan kazanacakları para kısıtlı ve bunu kaç kişilik grupla yapı***** yazıya yapacaklarımız tüm olumsuz yazılar saçmalıktan ibarettir.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Hayır kapatamaz şu "korsan devri bitiyor" muhabbetini bırakın artık Orjinal satın alanlar bile şikayetçi sistemden Ve her firma o yükün altına giremez Denuvo yu kullanmak yaratmak maliyetli bir iş Ama yakında o da "tamamen" kırılabilir ***** her sistemde %1 açık vardır ve %1 demek Bu işi iyi bilenler tarafından %100 e çevrilebileceği anlamına gelir Gereken sadece Zaman Bugüne kadar onlarca crack koruma sistemi geliştirildi ama hepsi de kırıldı.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Boş Konuşmuşsunuz just cause 3 kırıldı bile

 12. SDN Okuru dedi ki:

  89 tl bu oyun ayrıca eninde sonunda kırılacak fifa 16 yı turk dm origindeki bir hata nedeniyle kırdı zaten uzun sürdü ama kırıldı yeni koruma sistemleriyle beraber yeni korsan oyun oynama yazılımlarıda çıkkıyor ornek quantum break denuvo ile geldi bir kaç windows basit hatasından sonra kırıldı

 13. SDN Okuru dedi ki:

  gecenlerde bır magazadan orijinal oyun aldım belki size komik gelecek ama hayatımda ilk kez orijinal oyun aldım çünkü çok pahalılar ve oyunu kuramadım ve bilgisayarı ,oyunu aldığım magazaya götürdüm biz kuralım dediler ama onlarda kuramadılar sinirlerim bozuldu oyun dvd sini kırıp gözlerinin önünde çöpe attım . ne güzel şeymi,ş korsan oyun oynamak kur crack yap oyna gerçekten böyle orijinal bie göre değil gerçekten samimiyetimle…

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Aslında o kadar çok neden var ki korsan oyun oynamak için ,

 15. SDN Okuru dedi ki:

  walla ben bir oyuna 100-200 lira ***** fark sadece korsan da crack yapmamız.Ben bi kopyala-yapıştır işlemi için o kadar parayı ***** korsan oyun devri asla bit

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Boşa çene yormayın ya. Dırdır vırbır nedı bu. Kırılacak uçarı kaçarı yok ole yada bole buda kırılacak bidi bidi etmayın boşuna

 17. SDN Okuru dedi ki:

  arkadaşlar adamlar ciddi sitelerinde 272 gün boyunca lords of the fallen ın kırılmadığını ve bundan gurur duyduklarını söylüyorlar:272 days! That's how long one of the latest Denuvo-protected games from CI Games (Lords of the Fallen) has gone without being cracked. That’s simply unprecedented and it’s a testament to one of Denuvo’s core principles: always keep innovating. Our latest innovation, Denuvo Anti-Tamper, allows publishers to reap the benefits of stamping out all piracy attempts in the crucial first weeks of a title’s release. We’d love to do the same for you.

  Denuvo Anti-Tamper and SecuROM can be ordered through our close partnership with Sony DADC.
  artık oyunlar için aylar yada fiyat indirimi beklemeliyiz

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Oyun fiyatlarında biraz daha insafa gelinirse korsan oranıda düş***** A sınıfı oyunlar hala çok pahalı.Korsan yerine bence bu konuşulmalı.Tabiikide bu durum bizim korsan kullanmamıza mazeret olmamalı.Şahsen sevdiğim bir oyunu bazen 1 sene bekliyorum fiyatı düşsün ***** el ***** bir emek ***** oynuyorum ama içim rahat oynuyorum.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Şu an Fifa 15 i oynuyorum 😀

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Korsan oyun sektörü öyle kolay kolay yok olmaz çoğumuz çocukluğumuzda farketmedende olsa korsan oyuncu olarak başladık değil mi?

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Korsana devam baylar 🙂

 22. SDN Okuru dedi ki:

  korsan kalkmaz demi? tom raider,i korsan olarak bekliyoruz..satan dükkandan sorduk daha gelmemiş…5 cd..2.5 =12.5 lira..

 23. SDN Okuru dedi ki:

  syn. sdn..editörleri..kıyamet gününde dünyada adem ***** sonra gelen bütün insanların nüfüsu 150 milyardan daha fazladır..700 milyardan fazla da cin vardır..bu kadar insan ve cin arasında kul hakkını gasp eden kim olursa hak sahibini arar..ayet ve hadislere göre.. ey hakkını yediğim kişi neredesin..gel sevabımı sana vereceğim..başka çarem yoktur..diye feryatlar eder..sen bu maillere veya mesajlara engel olursan bizleri bu kızıl kıyamet SICAK GÜNDE tek tek arayacaksın ki hakkımızı engellediğin için sevabını vermek — sevabın yoksa günahımızı alacaksın..yok öyle engel olmak..anla artık..ve yorumlarımızı da yayınla…biz iyi niyetlinin ve temiz insanın ve asil davranışın duacısıyız.. FUKARANIN EKMEĞİNİ KESENLERİN AHİR VE AKİBETLERİ BERBAT OLACAKTIR..inşallah..

 24. SDN Okuru dedi ki:

  KORSAN OYUN OYNAYAN BİRİSİ .DİYORKİ..ZALİM AVCI VURDUN BENİM (FUKARALARIN) KIRDIN KANADINI KOLUNU…fukaranın kanadını kolunu kıran DRM yazılımcılarının yeri cehennemdir..inşallah…ancak bu engeli ortadan kaldıran kim varsa yeri cennet olsun..inşallah..amin

 25. SDN Okuru dedi ki:

  YORUMLARIMIZI YAYINLAMAZSANIZSA İKİ CİHANDA ELİMİZ YAKANIZDA OLSUN..SDN..EDİTÖRLERİ..!! AMİN.

 26. SDN Okuru dedi ki:

  Size göre oyun fiyatları 40-50 tl civarı olsun ***** bunu dolara çevirince 15 dolar falan ***** bu oyunu yapmak için 1 veya 1 buçuk,belki de daha fazla emek harcı***** ne yapıyonuz korsan indirip hem oyunu sevmeyince kir atıyonuz hem kasınca laf ediyonuz yok hikaye kötü yok grafik kötü indirme ozaman birader eğer sen o oyunu orjinal almadıysan senin o oyuna laf atmaya hakkın ***** korsan oyunlar çözümünü ***** blizzarda gypthon game e oyunlarda çevrimiçi her saniye gü***** yeni nesil oyunlarda böle olucak ve siz bakanlardan olucaksınız.Ayrıca biz nasıl alalım cart curt ***** çıkış tarihleri önceden ***** madem ki o oyunun fanısın çok seviyosun para biriktirip alıcaksın asıl oyunculuk budur…

 27. SDN Okuru dedi ki:

  insanların korsana yönelmelerinin sebebi fiyat aralığının yüksek olması, steam indirimleri ile korsandan orjinal oyuna geçiş yapan bir oyuncuyum öyle ki 5-6 aydır korsan oyun indirmiyorum ..

 28. SDN Okuru dedi ki:

  dünya kadar parayı DRM lere yatıracaklarına oyun fiyatlarını ucuzlatsalar… üzerine bir de bölgesel fiyat politikasını uygulasalar… hiç bir sorunları kalmayacak….

 29. SDN Okuru dedi ki:

  Bu fiyatlarla tabiki millet korsana yönelitFiyatlar düşmeli

 30. SDN Okuru dedi ki:

  Denuvo Wiki sayfasında "But this took almost a month" diyor Dragon Age in kırabildikleri süre… Lütfen şu haberlerde ayrıntılara dikkat etseniz daha güzel olacak. Saygılar.

 31. SDN Okuru dedi ki:

  oyun fiyatları düşsün kapansın yoksa biraz zor…

 32. SDN Okuru dedi ki:

  Just Cause gibi bir oyunun hala kırılamaması düşündürücü. Haberin gerçeklik payı olduğu aşikar ama korsanın kökten biteceğine inanmıyorum…

 33. SDN Okuru dedi ki:

  La tayfun indir o silahi tipine hic gitmemis la

 34. SDN Okuru dedi ki:

  durum TLnin degersizliginden kaynaklaniyor. Adamlar muhendislerine dolar ile para veriyo. Kuru eslestirmeleri lazim yoksa zaten kimse oyun oynayamaz hepsi batar

" Korsan Oyun Devri Kapanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsan Oyun Devri Kapanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsan Oyun Devri Kapanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "