Okunma

Kredi Kartı Vurgunu


28 Temmuz 2009 Salı 08:43
Kredi Kartı Vurgunu

İnternet üzerinden kredi kartıyla yapılan alışverişler için sistem geliştiren Network Solutions adlı şirket son üç aydır sistemlerinin hack’lendiğini ve bunu yeni farkettiklerini ve sistemlerini kullanan sitelerin %43′ünden alışveriş yapanların kredi kartı bilgilerinin başkalarının eline geçmiş olabileceğini açıkladı.

Bu da ABD genelinde toplam 573928 kişinin bu olaydan etkilenebileceği anlamına geliyor. Network Solutions, beraber çalıştığı 4343 İnternet sitesinin sahiplerine konuyu bildirdi. Gelen bilgilere göre 12 Mart ile 8 Temmuz tarihleri arasında bu sitelerden alışveriş yapanların ad, soyad, adres ve kredi kartı numaralarının açığa çıkmış olabileceği söyleniyor.

:: İnternet üzerinden alışveriş yapıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Kredi Kartı Vurgunu”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    thawte ve verisign dan şaşmamak lazım

" Kredi Kartı Vurgunu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kredi Kartı Vurgunu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kredi Kartı Vurgunu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "