Okunma

Kritik Microsoft Edge açığı, kullanıcıları korkutuyor!


30 Mart 2019 Cumartesi 23:00
Kritik Microsoft Edge açığı, kullanıcıları korkutuyor!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde bir güvenlik araştırmacısı tarafından ortaya çıkarılan Microsoft Edge açığı nedeniyle, eleştiri oklarının hedefi haline geldi.

Güvenlik araştırmacısı, Microsoft Edge ve Internet Explorer tarayıcılarının güncel versiyonlarında iki güvenlik açığı tespit etti.

Kritik Microsoft Edge açığı için güncelleme gelecek mi?

Güvenlik araştırmacısı, bulduğu güvenlik açığı ile tarayıcının temel güvenlik ilkelerinden birisi olan olan Same Origin Policy(Aynı Kök Politikası)’i ortadan kaldırmayı başarabildi.

James Lee isimli güvenlik araştırmacısı tarafından bulunan bu zafiyetler, Microsoft’a bildirilmesine karşın, henüz herhangi bir güncelleme yayınlanmadı.

Ayrıca Microsoft, güncelleme yayınlamamasına ek olarak, herhangi bir açıklama bile yapmamış olması nedeniyle de, sosyal medyada kullanıcıların tepkisini çekti.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Kritik Microsoft Edge açığı, kullanıcıları korkutuyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Her sessizlikr bir evettir bence mikisoft ta çare arıyor demek ki

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Chrome indirirken nasıl bir tehdit oluşturabilir ki?

  3. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Edge kullanan varmı ki

" Kritik Microsoft Edge açığı, kullanıcıları korkutuyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kritik Microsoft Edge açığı, kullanıcıları korkutuyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kritik Microsoft Edge açığı, kullanıcıları korkutuyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "