Okunma

Kullanıcılar Siri’den Memnun mu?


22 Mayıs 2012 Salı 12:00
Kullanıcılar Siri’den Memnun mu?

iPhone 4S tanıtımında bütün dikkatleri üzerine toplamayı başaran Siri, bilindiği üzere sesli komutları anlayarak size cevap veriyor. Peki kullanıcılara göre Siri bir telefonun olmazsa olmazı mı yoksa kısa sürede sıkılınacak bir uygulama mı?

Yapılan bir araştırmaya göre kullanıcıların %87’lik büyük bir kısmı her ay en az bir kere kullanıyor. %55 Siri’den memnun olduklarını açıklarken %9 ise Siri’yi tatmin edici bulmadıklarını açıklıyor. %36 ise bu konuda çekimser.

  

Kullanıcıların büyük bir kısmı Siri’yi sadece arama yapmak, internette bir şeyler aramak ve SMS göndermek için kullanıyor. %35 Siri ile toplantı düzenlemediklerini, %32 Siri ile müziklerini kontrol etmediklerini, %30 Siri ile mail göndermediklerini dile getirdi.

Kullanıcıların %51’i yeni nesil telefonlarda Siri benzeri bir asistanın bulunmasının son derece önemli olduğunu vurguluyor. Her ne kadar bir kısım Siri’nin performansından memnun olmasa bile görünen o ki önümüzdeki yıllarda sıklıkla Siri’ye benzer gelişmiş sanal asistanlar görebileceğiz.

:: Siz Siri’yi gerekli buluyor musunuz?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Kullanıcılar Siri’den Memnun mu?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Siri’ yi Amerika’ da kullan coşsun. Türkiye’ de ve de kim bilir daha kaç ülkede Dünya’ dan haberi yok Siri’ nin.

  Siri italyan yemeği yemek istiyorum dediğimde.
  Otur evde makarna ye Türkiye’ de ne italyan restoranı ?! dediği gün olay kopacak 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Siri’ye türkce bekleyeceğine ingizlce öğrenin 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  “Kimileri icinse tam hayal kirikligi” kim onlar. Belkide teknolojiden anlamayan dinazorlar. Hemde sadece %9. Baslik cok tarafli olmus..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bence Apple’ın pazarlama kampanyası ile büyütüp piyasaya sürdüğü bir ürün. Türkçe desteğini geçtim İngilizce desteğinde bile yapabilecekleriniz hala epeyi sınırlı..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  iyi ama bazen anlamıyor mesela “what’s the weather like in İstanbul” istanbul’u anlamı***** bence süper. 🙂

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Söylesene bir Siri’nin kralını? Ben iOS kullanıyorum ve merak ettim açıkçası teknolojiden anlamayan insan.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  bilmiyozz ki soruyozz..!!

 8. SDN Okuru dedi ki:

  android te bunun kralı var bilmeyip yorum yapanlara şaşırı***** karalama vare

 9. SDN Okuru dedi ki:

  bunun android icin yada buna benzer olani varmi..??

 10. SDN Okuru dedi ki:

  yaw heee he. yapında görek anca google apis kullanıyorsunuz

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Android de Siri benzeri bir kaç uygulama denedim ve hayalkırıklığı yaşadım.En büyük sorun Türkçe desteğin olmaması:Bırakın Türkçe komutları yerine getirmesini,kendi ismimi bile tanıtamadım.Birisini arattırmak veya mesaj göndermek zaten çok ***** komutlara gelince bir İngiliz gibi konuşamadığımız için çoğu şeyi ya hiç anlamıyor ya da yanlış anlı***** tip programların daha 40 fırın ekmek yemesi lazım.Kanımca en az 2 senesi ***** zeka zaten çok yetersiz hiç olmazsa Türkçe sesli komutları anlayıp bana bazı önemli olaylar hakkında bilgi versin ona da razıyım.Şimdilik Svox konuşma motorunu ve Türkçe sesi kullanıyorum,fiyatı 3$.Bunda sesli komut veremiyosunuz,sadece bildirimleri ve herhangi bir metni,kitabı Türkçe okuyabiliyor ama eksikleri yok değ***** istediğim gibi gelişmiş bi program yapılırsa 3 değil 30$ vermeye hazırım!

 12. samonite dedi ki:

  Bizim yazdığı gibi okunan vurguları belirgin mükemmel bir dilimiz var. Türkçe desteği geldiğinde eminim ne desek anlayacaktır 🙂

" Kullanıcılar Siri’den Memnun mu? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kullanıcılar Siri’den Memnun mu? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kullanıcılar Siri’den Memnun mu? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "