Kullanılmayan Netflix aboneliği iptal edilecek


22 Mayıs 2020 Cuma 02:00
Kullanılmayan Netflix aboneliği iptal edilecek

Netflix aboneliği konusunda atılacak yeni bir adım ile ilgili detaylar paylaşıldı. Buna göre Netflix, kullanılmayan ücretli aboneliklerin önüne geçmeyi amaçlıyor. İlerlen günlerde ilgili Netflix hesabı olan kullanıcılarla iletişime geçileceği ifade edildi.

İçerik izlenilmeyen Netflix aboneliği iptal ediliyor

Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre ücretli abonelik sahibi olmasına rağmen 1 yıldır hiçbir içerik izlemeyen kullanıcıların abonelikleri iptal edilecek. 1 yıllık sürecin, ilk ücretli abonelik gününden itibaren hesaplanacağı açıklandı. İlk olarak söz konusu kullanıcıların Netflix hesabı üzerindeki mail adreslerine bir bilgilendirme metni gönderileceği belirtiliyor. Eğer herhangi bir geri dönüş yapılmazsa, iptal işleminin başlayacağı ifade ediliyor.

Netflix aboneliği

Netflix aboneliği iptal edilecek olan kullanıcılar mail iletişiminin yanı sıra mobil uygulamaları üzerinden bildirim de alacaklar.

Bu noktada önemli bir ayrıntıyı açıklamak gerekiyor. Netflix’in bu iptal işlemi, sadece ücretli abonelik sahibi olan Netflix hesabı için geçerli. Yani bir şekilde Netflix, kullanıcıların izlemedikleri içerikler için para ödemesinin önüne geçiliyor. Netflix hesabı kapatılmıyor, ücretli abonelik iptal ediliyor. Eğer kullanıcılar isterse, yeniden ücretli abonelik satın alabilecekler.

Netflix’in böyle bir adım atmasının sebebi ile ilgili de çeşitli yorumlar gündemde. 183 milyon aboneyi geride bırakan Netflix’in anlaşıldığı kadarı ile ücretli aboneliği olan ancak içerikleri izlemeyen de belirli bir kitlesi bulunuyor.
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Kullanılmayan Netflix aboneliği iptal edilecek”

 1. Anonim dedi ki:

  Kullanılmıyorsa aboneliğin sonlanmasından daha mantıklı birşey yok sizin boş yere kullanmadığınız belkide unuttuğunuz hizmete para ödemenizi engelliyorlar. Netflix’in attığı bu adım gayet yerinde olmuş isteyen dilediği gibi tekrar abonelik başlatabilir vallaha bir Netflix kullanıcısı olarak hizmetlerden çok memnunum.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Üyelik silinmiyor karttan para çekmeyi bırakıyorlar. Galiba öldük cennete geldik

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiyede bir firma olsaydı yemin edebilirim ki böyle bir iptal söz konusu olmazdı. Ömür boyu o ücreti alırdı firma. Sözde haktan hukuktan bahsederiz..

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bir ara oldum. Fakat yaz tatilinde daha fazla boş vaktim olduğundan 6. Ayda para yatırıp devam edeceğim. Hatırladığımda hesabımın kalması lazım.

" Kullanılmayan Netflix aboneliği iptal edilecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kullanılmayan Netflix aboneliği iptal edilecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kullanılmayan Netflix aboneliği iptal edilecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "