Okunma

Kurumsal Belleği Zinde Tutan Çözümler


27 Ocak 2009 Salı 13:55
Kurumsal Belleği Zinde Tutan Çözümler

Fujitsu Siemens Computers, Bimsa, Fujitsu, Microsoft, ETB ve DAS firmaları çözümlerini sergilerken, bilişim endüstrisinin lider araştırma firması Gartner Group da sayısal içerik yönetimi pazarındaki gelişmeleri izleyicilerle paylaştı. Fujitsu ve yeni ürünleri hakkında Fujitsu EMEA Bölgesi Satış Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Mike Nelson ile yaptığımız röportajı burada izleyebilirsiniz.

“Tasarruf Sağlayan Teknolojiler ve Çözümler” etkinliğinin açılışını “Operasyonel Maliyetlerden Tasarruf Etmek” başlıklı konuşması ile Fujitsu İtalya Satış direktörü Lorenzo Todeschini gerçekleştirdi. Fujitsu Siemens Computers adına, “Daha Az Maliyetlerle Veriyi Koruma” başlıklı bir sunum yapan Kurumsal Veri Depolama Uzmanı Burak Çetinay giderek artan miktardaki sayısal verilerin güvenliğini ele aldı.

Erişim teknolojilerinin gelişmesine rağmen farklı ortamlarda giderek sayısı artan kurumsal belgelerin yönetimi günümüz bilgi işlemcisinin baş ağrısı olmaya devam ediyor. ETB/DAS adına konuşma gerçekleştiren Oktar Öz ve Utku Altunkaya özellikle bu sorunu ele alan sunumlarında katılımcılarla “Dağıtık Belge Süreç Yöntemlerinde Yeni Yaklaşımlar“ını paylaştılar. Microsoft adına Yeşim Sünger ise Microsoft’un kurumsal bilgi yönetimi yazılımı SharePoint Server ile Fujitsu sunucu mühendisliğinin birbirini tamamlayan özelliklerini ele alan bir konuşma yaptı.

:: Fujitsu’nun Siemens Business hisselerini satın almasıyla ilgili görüşlerinizi burada paylaşabilirsiniz.

 

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kurumsal Belleği Zinde Tutan Çözümler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kurumsal Belleği Zinde Tutan Çözümler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kurumsal Belleği Zinde Tutan Çözümler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "