Okunma

Kuzey Kore’nin Google’la İmtihanı


11 Ocak 2013 Cuma 07:35
Kuzey Kore’nin Google’la İmtihanı

Geçtiğimiz günlerde katı kuralları ile nam salmış Kuzey Kore’ye ziyarete giden Google Başkanı Eric Schmidt, gittiği Il Sung Üniversitesi’nde öğrenciler ile bir araya geldi.

Schmidt’e eşlik eden New Mexico’nun valisi Bill Richardson‘da öğrencilerle gündem üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Google Başkanı ile konuşan bazı öğrenciler devletin koyduğu sınırlarla birlikte Google ve Wikipedia‘yı araştırmaları için nasıl kullandıklarını gösterdi.

İnternet kullanımının hem katı kurallarla şekillendirdiği, hem de kısıtlı bir kesimin erişebildiği Kuzey Kore’de bulunma sebebini açıklayan Vali Richardson ise, “özel bir insani görev” tanımını kullandı ve çok sayıda resmi yetkili ile görüştü.

:: İnternet’teki yasakçı zihniyet sizce haklı mı?
yazarBurçin Aygün

Teknoloji dünyası'nın amansız takipçisi olan Burçin bir yandan da oyun evreninden de uzak kalmıyor ve tüm haberleri sizler için araştırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Kuzey Kore’nin Google’la İmtihanı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ne alaka 3310 nokia kuzey korede yeni çıktı nokianın da kendine göre bir misyonu var neden alay ediyosun eskiden htc mi vardı

 2. SDN Okuru dedi ki:

  3310 Kuzey Kore’de yeni çıkmış, satış rekorları kırıyormuş beyler. Nokia atağa geçti!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  1984 K.Kore de gerçek oluyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adam nerdeyse kozey kore yi dünyanın en mesut bahtiyar ülkesi ilan ***** kuzey kore sen neymişsin be abi!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  @semir01 ne güzel yazmış o eller öyle katılmamak elde degil.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  garip olan şey halkın bunları isteyip istememesi değil, hükümetin bu siteleri yasaklaması, bilgiye erişimi yasaklaması. çünkü biliyorlar insanlar bilinçlenince komünizmi istemeyecekler. ama aslında korkmalarına hiç gerek yok, amarikada bile var bu komünistlerden. kuzey korenin yapacakları tek şey kendi ülkelerindeki kapitalizm yanlılarını göndermek ve onların yerine sıfır taptaze komünistler almak. hayır anlamadığım komünizm eşitliği savunmuyor muydu, yıllarca bu denmedi mi bize? o zaman nasıl oluyorda babası ölünce yerine oğlu geçiyor devlet başkanı olarak. demek bize yanlış anlatmışlar. komünizmde bile eşitlik bi yere kadar ondan sonra güçlü olan kazanır.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  @semir01 mutlu mesut mu yaşıyorlar? sen heralde güney koreden balonlarla kuzeye gönderilen gıda malzemelerini bilmiyorsun. bir dönem ortaya çıkan yamyamlık olaylarını da bilmiyorsun. oturduğun yerden sallamak ne kolay dimi..

 8. SDN Okuru dedi ki:

  semir01: ha-ha-ha!

 9. SDN Okuru dedi ki:

  semir01 ondan mı başkanları kim ölünce hepsi ağladı

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç biri de şikayetçi değil.

 11. semir01 dedi ki:

  Oradaki insanlar, kapitalizm ve sistemin dayatmalarından uzak mutlu mesut yaşıyorlar google, internet, akıllı telefon, ayfon umurlarında değil ki haber bu bağlamda çok komik olmuş sanki kuzey kore halkı internet için can çekişiyor oysaki bizim gibi akılları fikirleri zehirlenmemiş biz değiliz özgür olan o kısıtlanmış dediğiniz insanlardır özgür olan onlardır…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  windows mu kullanıyo onlar? hayret?

" Kuzey Kore’nin Google’la İmtihanı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kuzey Kore’nin Google’la İmtihanı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kuzey Kore’nin Google’la İmtihanı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "