Okunma

KYK yurtlarında internete kota!


10 Eylül 2019 Salı 15:30
KYK yurtlarında internete kota!

Birçok öğrencinin kaldığı KYK yurtlarında, şimdiye kadar sınırsız internet mevcuttu. Ancak yeni gelen bir düzenleme ile birlikte KYK yurdunda kalan öğrenciler, sınırsız internet kullanamayacaklar. Her öğrenci için aylık 16 GB’lık kota olacak. İşte KYK internet kotası detayları!

KYK internet kotası ile gündemde

Şimdiye kadar KYK yurtlarında kalan öğrenciler, interneti sınırsız olarak kullanabiliyordu. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılında devletin KYK yurtlarında kalacak öğrenciler, aylık 16 GB internet kullanımına sahip olacak. Farklı cihazlardan internete bağlanan öğrencilerde de bu rakam toplam 16 GB şeklinde olacak. Her bir cihaz için ayrı kota verilmeyecek. Kullanılan miktar ve yenilenme tarihi gibi detaylar KYK öğrenci panelinden görülebilecek.

16 GB internet birçok öğrenci için yetersiz gelebilir. Günlük olarak hesaplandığında ise yaklaşık 540 MB’a tekabül ediyor. 540 MB ile 20 dakikalık ve Full HD çözünürlüğünde bir video izleyebilirsiniz.

İnternet kotası bittiğinde öğrenciler, hiçbir şekilde internete erişim sağlayamacaklar. Ay döngüsünü beklemek zorunda kalacaklar. Her öğrenci için belirlenen 16 GB’lık kota, ekstra ücret ile de artırılmayacak. Tabii bu konu hakkında henüz resmi bir açıklamanın yapılmadığını da belirtelim.
yazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve videolarıyla ShiftDelete.Net’te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

59 yorum - “KYK yurtlarında internete kota!”

  1. Anonim dedi ki:

    vallahi sinirlendim mal mısınız gidiyorsunuz dizi izleyene laf atmaya çalışıyorsunuz ben mesela araştırmalarımı internet üzerinden yapıyorum ve 16 gb benim izlediğim videolara yetmez sığır sığır iyi oldu falan yazıyorsunuz merak ediyorum acaba siz mallar ne yapıyorsunuz

" KYK yurtlarında internete kota! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere KYK yurtlarında internete kota! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda KYK yurtlarında internete kota! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "