Okunma

Lamba bile akıllanıyor!


16 Kasım 2017 Perşembe 13:00
Lamba bile akıllanıyor!

Bildiğiniz gibi, Alexa veya Google Assistant gibi dijital asistanların en popüler kullanımlarından biri ışıkları açıp kapatabilmek olmuştur. Hem ışıklarımızı kapatıp açalım, hem de dijital asistanımız olsun diyerek üretilen Olie, konuşan bir lamba olarak karşımıza çıkıyor.

Olie ismini yakından tanıyalım

Olie‘yi bizlere sunan şirket, Indiegogo‘da finansman arayan InstruMMents oldu. Ürün, Google Asistan veya Alexa ile entegre bir destekle oluşturulmuş akıllı bir lamba.

Hem ayakta hem de masa lambası boyutlarında olan ürünlerin her birinin spot ışıklarına sahip olmasının yanı sıra, hızlı şarj desteği içinde dahili bir Qi kablosuz şarj cihazını içeriyor. Sesle çalışan bir asistanı kullanmak istemiyorsanız da, sadece kablosuz şarj aleti ile masa lambası versiyonu da mevcut.

Alüminyumdan üretilen ürün, üstündeki dokunmaya duyarlı bir düğmeyi kullanarak manuel olarak kontrol edilebiliyor ve ses asistanları için dört mikrofonlu uzak alan dizisine sahip.

Ürünün Haziran 2018‘de alıcılarıyla buluşması bekleniyor. Bununla birlikte, şirketin daha önce Indiegogo’dan bir donanım ürününü başarıyla teslim etmeyi başarmış olması, yeni lamba için olan umutlarını da arttırıyor.

Olie, sadece kablosuz şarj cihazı ve masa lambası versiyonu için 64 dolar, hem şarj cihazı, hem de ses asistanı olan masa lambası ya da sadece ses asistanlı zemin lambası için 89 dolar gibi bir fiyat etiketi belirlemiş durumda.

:: Sizce ürün piyasada önemli bir yer edinebilir mi?

 
yazarEmre Kılıç

Teknolojik gelişmelere oldukça meraklı olan Emre, üniversite hayatına başlamasıyla birlikte teknoloji ve oyun gibi konularda SDN bünyesinde haber ve makaleler yazmaya başladı.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Lamba bile akıllanıyor!”

  1. Kerim dedi ki:

    Evet cansiz varliklar akillaniyor, insanlarda da tersi durum soz konusu. Yazik. Akilli insan olur. Baska birse yolmaz.

" Lamba bile akıllanıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lamba bile akıllanıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lamba bile akıllanıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "