Okunma

Laptop satışları 2019 yılında nasıl gidiyor?


14 Temmuz 2019 Pazar 22:00
Laptop satışları 2019 yılında nasıl gidiyor?

Laptop satışları 2019 yılının ikinci çeyreğinde oldukça ilginç bir hâl almış gibi gözüküyor.

Uluslararası ve güvenilir bir araştırma şirketi IDC tarafından paylaşılan rakamlara göre laptop satışları konusunda Acer için işler iyi gitmiyor gibi gözüküyor.

Laptop satışları 2019 listesinin birincisi Lenovo!

Laptop satışları 2019 sdn

Paylaşılan tabloya göre listenin başını Çin merkezli Lenovo çekiyor. Yüzde 25.1’lik pazar payı oranıyla kayda değer bir başarı yakalamayı başaran Lenovo, satışlarını geçen seneye göre de oldukça yüksek bir oranda artırmış.

Listede ikinci sırada yer bulan HP, geçtiğimiz seneye göre pazar payını yüzde 0.3 oranında kaybetmiş olsa da satışlarını yüzde 3.2 artırmayı başarmış.

Amerika merkezli bilgisayar üreticisi Dell ise listede 3. sırada yer buldu. Tıpkı HP gibi yüzde 0.3 pazar payı kaybı yaşamış olsa da satışlarını yüzde 3.1 artırmayı başarmış.

Listenin en negatif istatiklerine sahip olmasına rağmen Apple gibi bir devin önünde olmayı başaran Acer, pazar payını yüzde 0.3 kaybettiği gibi satışlarında da yüzde 1.7’lik bir düşüş yaşamış.

Son dönemlerde tanıtılan MacBook modellerinde çıkan klavye problemlerine rağmen pazar payını yüzde 0.3 satışlarını da yüzde 9.6 artırmayı başaran Apple, listede 5. sırada yer bulunuyor. Fakat Apple’ın pazar payının, yeni tanıtılan MacBook modelleri ile birlikte yükselmesi bekleniyor.
yazarMustafa Kemal Can

Bilgisayar mühendisliği okuyan Mustafa Kemal, çağımızın vazgeçilmezi haline gelen siber güvenliğe ilgi duyuyor. Kariyerini de bu yönde şekillendirmek isteyen Mustafa Kemal'in şimdiki durağı Shiftdelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Laptop satışları 2019 yılında nasıl gidiyor?”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Zırt pırt laptop çıkarıyorlar. 3 tane çıkar yeter. Gereksiz model kirliliği var. Birinde ekran çerçevesiz işlemci kötü, birinde ekran kartı kötü, birinde ses birinde sadece ssd var. Gibi gibi

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  ASUS neden yok?
  Ben ASUS almayı planlıyordum.
  Neden tercih edilmiyor?

 3. Anonim dedi ki:

  aralarında ki en kötü laptop üreticisi tartışmasız HP.. ama buna rağmen listenin ikinci sırasında olması, insanların kaliteye bakmadığının en önemli göstergesi sanırım. değil mi_? fiyat ön planda satış politikasının başarısı bu olsa gerek…

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Yıllardır asus kullanıyorum her model yükseltmemde yine asus aldım çok memnunum. İsterse bu listeye girmesin varsın

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  asus casper hayaleti hiç satamamış bunların gerçek rakamlar olmadığı markaların reklamı olduğu belli

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Gereksiz pahalı

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Bencede

 7. Anonim dedi ki:

  asus ve msi olmaması entresan,ikiside çok iyi laptop üretirler.

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Asus nerede???

 9. Bir yanlışlık var sanki dedi ki:

  Asus hiç mi satmamış neden listelerde asus yok

" Laptop satışları 2019 yılında nasıl gidiyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Laptop satışları 2019 yılında nasıl gidiyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Laptop satışları 2019 yılında nasıl gidiyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "