Okunma

Lara Croft Kaç Sattı?


24 Nisan 2009 Cuma 07:00
Lara Croft Kaç Sattı?

Eidos’u 120 milyon dolara satın alan Square Enix, her iki firmanın da önemli oyunlarının yakaladığı satış başarısını açıklamaktan çekinmedi. Buna göre Square Enix’in efsane RPG serisi Final Fantasy 85 milyon satışı geçerken, Dragon Quest de 47 milyon sattı. Nazaran daha yeni olan ve daha az oyunu bulunan Kingdom Hearts serisinin toplam satışı ise 12 milyona ulaşmış durumda.

Eidos’ta Durum Ne?

Eidos’un iki kilit oyunu; Tomb Raider ve Hitman de önemli satış başarılarına erişmiş görünüyor. Lara Croft toplamda 30 milyon satışı devirirken, barkod kafalı dostumuz Agent 47 de 8 milyon oyuncuyu aksiyona doyurdu. Diğer yandan Kane & Lynch‘in 1,75 milyon, Deus Ex‘in de 2 milyon satışı, Eidos’u Japon sahibinin kollarından kurtarmaya yetmemişe benziyor.

:: Tomb Raider ve Hitman serilerinden hangi oyunları oynadınız?

Bilgi İçin : Eidos
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Lara Croft Kaç Sattı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lara Croft Kaç Sattı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lara Croft Kaç Sattı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "