Okunma

Alphabet’in Yeni CEO’ları Kimdir?


11 Ağustos 2015 Salı 13:35
Alphabet’in Yeni CEO’ları Kimdir?

İlk olarak bir arama motoru olarak kurulan ve daha sonra günümüzün en büyük teknoloji şirketlerinden birisi olan Google, bugün itibariyle Alphabet adı altında yeniden yapılandırıldı.

Larry Page, yaptığı açıklama ile yeniden yapılandırmayı duyururken Google’ın başına Sundar Pichai geçti. Alphabet şirketler topluluğun CEO koltuğuna ise Larry Page otururken Sergey Brin ise Başkan olarak görev yapacak. Peki Larry Page ve Sergey Brin kimdir diye merak ediyorsanız hemen sizlere tanıtalım.

15-08/11/google-alfabet-2-1439299609.png

Larry Page ve Sergey Brin, 4 Eylül 1998 tarihinde Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptıkları sırada Google şirketini kurdular. Google Guys olarak da anılan bu ikilinin ilk tanışması ise 1995 yılına dayanıyor.

Birbirleriyle üniversiteyi tanıma turlarında tanışan Larry Page ve Sergey Brin, birbirleriyle çok iyi geçinemez ve aralarında sürekli fikir ayrılıkları yaşarlardı. Bu fikir ayrılıkları ise günümüzün en büyük arama motoru Google’ı ortaya çıkarttı.

15-08/11/larry-page.jpeg

Larry Page Kimdir?

Larry (Lawrence) Page kimdir diye bakacak olursak eğer, 26 Mart 1973 yılında Michigan’da dünyaya gelen Page, ilk ve orta öğrenimini Michigan’da yaptı. Lisans eğitimini ise dünyaya geldiği sırada babasının yapay zeka üzerine doktora çalışmaları ve annesinin de programlama dersleri verdiği Michigan Üniversitesinde gerçekleştirdi.

Bilgisayar Mühendisliği Bölümünü onur derecesiyle bitiren Larry Page, Stanford Üniversitesi’nde ise Bilgisayar Bilimleri üzerine yüksek lisansını bitirdi. Forbes’a göre dünyanın en zengin 100 insanı arasında yer alan Page, yaklaşık olarak 18,7 milyar dolar servete sahip.

15-08/11/sergey-brin.jpg

Sergey Brin Kimdir?

Sergey (Mihayloviç) Brin ise 21 Ağustos 1973 tarihinde Moskova’da dünyaya gelmiş. Brin, 6 yaşında iken Amerika’ya taşınan ailesi, Maryland’e yerleşmiş. İlk ve orta eğitimini Maryland’de alan Brin, Lisans eğitimini ise Maryland Üniversitesi’nde tamamlamış.

Moskova Eyalet Üniversitesi’nden Matematikçi olarak mezun olan Sergey Brin’in anne ve babası, Brin’e eğitim hayatında yardımcı olmuş. Maryland Üniversitesi’nde matematik profesörü olan babasından yüksek matematik eğitimi alan Sergey Brin, Maryland Üniversitesi’nde Matematik ve Bilgisayar Mühendisliği eğitimi almış ve oda okulu onur derecesiyle bitirmiş.

15-08/11/larry-page-sergey-brin-1.gif

Yüksek lisansını ise Stanford Üniversite’nde Bilgisayar Bilimleri dalında gerçekleştirmiş. Forbes’a göre dünyanın en zengin insanları arasında yer alan Sergey Brin, tıpkı Bill Gates, Larry Page ve Mark Zuckerberg gibi sadece kendi emeği ile milyarderlerden birisi. Üstelik Brin hala 2 odalı bir evde kiracı olarak yaşamakta ve işe patenle gidip gelmekte.

:: Sergey Brin ve Larry Page hakkındaki düşünceleriniz neler? Yeni şirketleri Alphabet, sizce doğru bir karar mı?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Alphabet’in Yeni CEO’ları Kimdir?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  o değilde böyle haberlere arada bi iki hatun resmi serpiştirin de gözümüz gönlümüz bayram etsin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sergey Brin yahudidir. Burada Yahudileri yermiyorum. Iki odali evde yasadigini hic sanmiyorum. Patenle de neden ise gitsin ki adam. Sallamayalim lütfen. Bu iki aile de tipik aristokrak diye niteleyebilecegimiz aileler. Bir de firsat var adamlarda haci…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Şu "2 odalı bir evde kiracı olarak yaşamakta ve işe patenle gidip gelmekte" kısmı tamamen uydurma.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Adamın serveti var ama kiracı 😀 İstese bi şehir alır yav 😀

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bill Gates adı geçer Steve Jobs adı geçer ama dünyanın en büyük arama motorunu kuran adamların ismi bilinmez.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  adam hayatını başarı ile geçmiş buralara gelmesi normal….

" Alphabet’in Yeni CEO’ları Kimdir? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Alphabet’in Yeni CEO’ları Kimdir? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Alphabet’in Yeni CEO’ları Kimdir? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "