Okunma

Last.fm Tasarımını Değiştirdi


02 Ağustos 2012 Perşembe 21:00
Last.fm Tasarımını Değiştirdi

Ülkemizde erişime kapatılan ve bir zamanlar sloganı sosyal müzik devrimi olan Last.fm, tasarımını yeniledi. Uzun yıllardır koruduğu sade arayüzüne zaman zaman küçük makyajlar yapan site, bu sefer daha kapsamlı bir değişikliğe gitti.

 

Peki neler değişti?

Last.fm’in en önemli kısımlarından biri kullanıcıların profil sayfaları. Buradan kullanıcıların dinlediği sanatçılara, arkadaş listelerine, müzik listelerine, sosyal gruplarına ve katılacağı müzik etkinliklerine kadar bir çok detay görülebiliyor. 

Kullanıcının, arşivi, arkadaşları, komşuları ve grupları bir çok menü ekranın solunda yer alıyor ve ekranı daraltıyordu. Bu da monitör çözünürlüğü düşük kullanıcıların profillerde 8 yerine 6 adet sanatçı fotoğrafı görmelerine neden oluyordu. Üst tarafa alınan bu menüler sayesinde ekran daha da genişliyor ve herkes 8 sanatçı fotoğrafı görebiliyor.

İşte kullanıcı profilinin sol tarafından sayfanın üstüne alınan menü. Bu sayede ekran daha verimli kullanılıyor. Ayrıca tasarımı daha da sadeleştiren bu menü, sayfalara ferah bir hava katmış.

 

Bir diğer büyük değişiklik de sanatçı sayfalarında oldu. Yeni tasarımla beraber artık sanatçı fotoğrafları daha da öne çıkıyor. Sol taraftan üst tarafa alınan kullanıcı menülerinde olduğu gibi, sanatçı sayfalarında da bu menüler aynı yere taşınmış.

Yine, yenilenen diğer kısımlar, sanatçıyı dinleme sayısı, kaç arkadaşınızın incelediğiniz grubu dinlediği, radyo, satın al ve paylaş butonları ve etiket bulutu olmuş.

Değişmeyen yerler de var

Last.fm’in diğer kullanışlı alanları olan Gelen kutusu, arkadaş listesi, grup ve etkinlik sayfaları da bir değişikliğe uğramamış durumda. 

:: Last.fm kullanıyor musunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Last.fm Tasarımını Değiştirdi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Telif hakları yüzünden olabilir.

 2. darkcald dedi ki:

  50 şarkı sınırlaması hoş değil 3 awroymus 😛

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bu siteyi neden yasakladılar ki ya

 4. astegon dedi ki:

  Değiştirse kaç yazar. Yasak

" Last.fm Tasarımını Değiştirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Last.fm Tasarımını Değiştirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Last.fm Tasarımını Değiştirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "