Okunma

LastPass Hacklendi! Şifreler Tehlikede!


16 Haziran 2015 Salı 10:20
LastPass Hacklendi! Şifreler Tehlikede!

Mobil platformların gelişmesiyle birlikte yeni uygulamalar da gün yüzüne çıkmış ve kullanıcılar farklı platformdaki üyeliklerini yönetmede zorluk çekmeye başlamıştı. Bu sorunu ortadan kaldırmak isteyen LastPass uygulaması; kullanıcılarına tek bir platform üzerinde kredi kartı, sosyal medya hesap üyelikleri, site üyelikleri ve e-posta gibi çeşitli üyelik ve şifre bilgilerini toplama imkanı sunuyordu.

LastPass Hacklendi!

Güvenlik açıcısından sorun yaşayacağı düşünülmeyen LastPass, saldırıya uğradığını açıkladı. LastPass‘e yapılan hack girişiminden sonra kullanıcıların bilgileri 3. kişilerin eline geçtiği düşünülüyor. LastPass bu durumu düzelttiğini açıklasa da yine güvenlik için kullanıcılarından LastPass üyeliklerinin şifrelerini değiştirmesini istedi.

Yapılan açıklamalarda LastPass sunucularına saldırı olduğu ancak kullanıcı bilgilerinin sunucularda tutulmadığı belirtiliyor.

15-06/16/lastpass.jpg

Eğer LastPass uygulamasında kredi kartı bilgileriniz varsa bunları silmenizi ve kart şifrelerinizi tedbir amaçlı olarak değiştirmenizi öneriyoruz. Umarız LastPass kullanıcıları bu olaydan fazla kayıp almadan kurtulur.

:: LastPass türündeki uygulamalara güveniyor musunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “LastPass Hacklendi! Şifreler Tehlikede!”

 1. MasterFather dedi ki:

  bu kaçýncý.geleneksel olarak her sene hacklenmiþ…..

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Kredi kartına dair hiç bir uygulama kullanmamak gerektiğini mobil platformlar bir kere daha öğretti.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  umarım roboform'a böyle bir saldırı gerçekleşmez.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Şifreleri bir yerde toplamak için neden bir bulut ortamı tercih ediliyorki. Ben iphone umda myPassMaker Touch denilen programı kullanıyorum. Tek şifre ile tüm şifrelerimi koruyorum. 256bit ile şifreleyip telefonda tutuyor, dışarıya bir şey çıkmıyor, ne gerek varki bunun dışında bir saklama şekline anlamadım. İster touch id ister belirlediğim şifre ile girip herşeyimi kaydediyorum. Şifrelendiği için ben de master şifremi unutursam bida hiçbirşekilde ulaşılamıyor bilgilere. Şifrelerinizi tek bir yerde toplamak istiyorsanız ben tavsiye ederim bu programı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  şifremi değiştirdim, 2 adımlı doğrulama özelliğini güncelleyip check-code'u değiştirdim. umarım bir sorun çıkmaz diken üstündeyim çünkü bütün bilgilerim orada.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  lanet olsun tüm şifrelerim burada kayıtlıydı hepsi… hani 256bit AES şifrelemeyle şifreleniyordu? inşallah şifreler çalınmaz gerçi 2 adımlı doğrulama kullanıyorum çoğu hesabımda ama çok kötü oldu bu of yaaaa

 7. SDN Okuru dedi ki:

  şifrelerin çalındığı falan yok . sadece çalınma tehlikesi var. ayrıca olay bugün değil cuma günü olmuş. ingilizce bilenler lastpass bloguna bakabilir.

 8. Altair dedi ki:

  Lastpass kullanýyordum hemen master password u deðiþ***** bende multifactor( google authenticator ile kod girme) ve türkiye dýþý ip lerden eriþim kapalýydý.Hesap ayarlarýndan son kullanýmlara baktým.Bütün giriþler ve deðiþiklikler benim ip im ile yapýlmýþ.Þimdilik bi sýkýntý yok görünüyor.

 9. sithicus dedi ki:

  ben tüm þifrelerimi bu programa koydum zaten tüm þifreleri ayný yapýyordum daha ö***** />
  bir kaç þifre hariç gerisi bence zaten gereksiz, sitelerin vs dayatmasý yüzünden açtýðým ü***** />
  windows u orijinal kullanmazken programlarý baþka yollarla indirirken bir insanýn þifrelerinin derdine düþmesi gereksiz ve imkansýz.
  macbook um da var önemli iþlemleri onla yapýyorum ya da telefonlarla ama onlar da ne kadar koruyor kim ***** />
  google ýn Microsoftun her þeyi bilmesi kaydetmesi sorun deðilse lastpass ýn da kaydetmesi çok problem deðil benim açýmdan.

 10. ConfickerBelasi dedi ki:

  ben kendime bile emanet etmediðim gibi kardeþime de vermem pcmi açmak için bin takla atar defalarca þifre için arar pc açýlýþta þifre,windows da þifre linux mint te þifre var ayýcýk live linux cd denemek için benim pcyi kullanýyormuþ gerçi kullanamýyor.

 11. ÝOS dedi ki:

  sýrada roboform var

 12. SDN Okuru dedi ki:

  her zaman söylemişimdir keepass en güvenlisi… umarım kimse zarar görmez

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Kaspersky Password Manager 5,0,0,186 256 bit şifreleme sistemı 100/100 koruyor ….

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Ben kullanmıyorum kafam rahat 😉

 15. SDN Okuru dedi ki:

  LastPass ney yahu. winrar varken.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  İyide insanlar neden böyle şeylere ihtiyaç duyarki tüm şifrelerin bir yerde toplanması demek hepsinin birden çalınma riskinini almak demek.

 17. edox dedi ki:

  Hicbir zaman böyle programlara sifrelerimi emanet etmem.

 18. kmurat dedi ki:

  Kendisini koruyamayan bir koruma hizmeti.

" LastPass Hacklendi! Şifreler Tehlikede! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LastPass Hacklendi! Şifreler Tehlikede! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LastPass Hacklendi! Şifreler Tehlikede! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "