Okunma

LastPass otomatik doldurmayı sonunda güncelledi


18 Şubat 2018 Pazar 22:00
LastPass otomatik doldurmayı sonunda güncelledi

LastPass, Android 8.0 ile sunulan önemli API’ı sonunda kullanmaya başladı. Otomatik doldurma sistemini yenilen API güncellemesi, oldukça geç yayınlandı. 

Parola saklama servisi LastPass ile şifrelerinizi ve notlarınızı, 256-bit şifrelemeyle güvenle saklayabiliyorsunuz. Bu sayede her hesabınızda farklı şifreler kullanabiliyor ve hepsini ezberlemek zorunda kalmıyorsunuz. 

LastPass sektör lideriydi ama oldukça geç kaldı

Google, Android 8.0 Oreo ile birlikte, otomatik doldurma işlemi için, yeni bir ‘geliştirici arayüzünü’ kullanıma sundu. Yeni geliştirici arayüzü şifre, kullanıcı adı, adres ve telefon numarası gibi doldurmamız gereken alanların otomatik olarak doldurulmasını sağlıyor.

 

Daha önce bu işlemi uygulamalar, kendi geliştirdikleri sistemler ile yapıyordu. Android 8.0 Oreo ile birlikteyse bu durum ortadan kaldırıldı ve bir standart getirildi. 

‘Autofill’ uygulamaları özel olarak belirlenecek

LastPass’in 4.4.1749 sürümüyle birlikte gelen güncelleme, şu an Google Play Store‘da yayınlanmış durumda.

Uygulamanın Play Store sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

Güncellenmiş uygulamayı açtığınızda sizleri bir uyarı penceresi karşılıyor. Bu pencerede Android’in Ayarlar uygulamasında yapmanız gereken işlemler anlatılıyor. 

Nasıl Kullanılır?

Android 8 Oreo sürümüne sahip telefonunuzun Ayarlar uygulamasını açtığınızda ‘Autofill’ ya da ‘otomatik doldurma’ ibaresini göreceksiniz. Bu bölüm üzerinden otomatik doldurma işlemi için varsayılan uygulamanızı seçebilirsiniz. 

Seçim yaparken seçtiğiniz uygulamanın güvenilir olduğundan mutlaka emin olun.

::Android 8 Oreo ile sunulan yeni API, sizce günlük hayatı kolaylaştıracak mı?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LastPass otomatik doldurmayı sonunda güncelledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LastPass otomatik doldurmayı sonunda güncelledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LastPass otomatik doldurmayı sonunda güncelledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "