Okunma

80 Plus Bronze Sertifikalı Güç Kaynağı


19 Ocak 2011 Çarşamba 15:20
80 Plus Bronze Sertifikalı Güç Kaynağı

LCPower’ın 650 Watt’lık LC6650GP3  V2.3 adlı güç kaynağı giriş ve orta seviye kullanıcıları hitap eden ve günümüzün yeni nesil ekran kartlarına güç sağlayabilen bir ürün (Metan Gazı İle Laptop Çalışır mı?).

Çift 12V kanala sahip olan bu güç kaynağı, gerektiğinde sadece bu kanallardan toplam 584 Watt güç ve her bir kanaldan 19 Amper akım verebiliyor.

Üründe fark yaratan bir özellik, oldukça sessiz çalışan 14 cm’lık bir fan sistemine sahip olması. Buna ek olarak petek yapısındaki havalandırma ızgarası, LCPower’in maksimum devirde bile sessiz ve etkili çalışmasını sağlıyor.  

LCPower LC6650GP3 V2.3 adlı güç kaynağı, üreticinin dediğine göre %85’e kadar bir verimlilik ile çalışıyor. Oysa standartlara baktığımızda bu değer %82.

Yaptığımız testlerde ürünün oldukça sessiz çalıştığını gördük. Performansı, gayet iyidi. Fakat ürünü benzer ürünlerle kıyasladığımızda genel bir üstünlük göstermediğini söylemeliyiz. Tam donanımlı bir sistemde ürünün hafif zorlandığını gördük. Buna karşın orta seviye bir sistemde iyi bir performans aldığımızı söylemeliyiz.

Kablo yapısının modüler olmaması bir dezavantaj. Buna karşın 65 cm uzunluğundaki kablolar önemli bir artı. Neticede, LCPower LC6650GP3 V2.3, daha çok giriş ve orta seviye sistemlerine iyi bir güç kaynağı ihtiyaç duyan kişilere hitap ediyor. LCPower, profesyonel kullanıcılar ve Overclock’cuların ihtiyaçlarını karşılayamaz.  

LCPower LC6650GP3  V2.3
Güç Kaynağı

 

ATX-Standard: ATX V2.3
Maksimum Güç: 650 Watt
Verimlilik: %85
Soğutma: 14 cm fan
PCI-Express: 1x PCI-Express 6-Pin,;1x PCI-Express 6+2-Pin
SATA: 6 adet
PATA: 2 adet
FDD: 1 adet

:: En beğendiğiniz güç kaynağı hangisi?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 80 Plus Bronze Sertifikalı Güç Kaynağı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 80 Plus Bronze Sertifikalı Güç Kaynağı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 80 Plus Bronze Sertifikalı Güç Kaynağı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "