LeEco cephesinde işler iyi gitmiyor!


2017-03-21 03:30:00
LeEco cephesinde işler iyi gitmiyor!

Qualcomm’un Snapdragon 820 işlemcisini kullanan ilk akıllı telefonu üretmesi ile birlikte, akıllı telefon pazarında hızla yükselmeye başlayan LeEco, maalesef bu performansını uzun sürdüremedi.

Snapdragon 820’nin ardından dünyanın ilk 8 GB RAM’li akıllı telefonu Le 2S ile ilklerin markası olarak tanınmaya başlayan LeEco, son dönemde ekonomik sıkıntılar yaşıyor.

LeEco, beklediği büyümeyi gerçekleştiremiyor!

Reuters tarafından yayınlanan habere göre LeEco, Yahoo’dan EcoCity hayalini gerçekleştirmek için satın aldığı Silikon Vadisi‘nde yer alan 49 dönüm büyüklüğündeki arsayı sattı.

17-03/21/leeco.jpg

Kullanıcıların ilgisini çeken nokta ise, her geçen gün küçülmeye devam eden LeEco’nun CES 2017‘de akıllı bisiklet gibi ürünler geliştirdiğini açıklması.

Arsanın satılması hakkında basın mensupları tarafından yöneltilen soruları cevaplamayan LeEco, satış sonrası elde ettiği ücreti açıklamadı.

Şirketin kurucularından birisi olan Jia Yueting, yaşanan ekonomik sıkıntının ana nedeni olarak, ABD’de oldukça fazla yatırım yapmalarını ve bu nedenle oluşan yüksek nakit ihtiyacını gösteriyor.

:: Çinli akıllı telefon üreticisi LeEco’nun yaşadığı ekonomik sıkıntı hakkında ne düşünüyorsunuz?


 • yazarMehmet Ali Ertunç

  2015 yılının Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Uçaklara olan merak ve hayranlığı her geçen gün artmaya devam ederken, 7 yıl önce Güreş ile başlayan spor hayatına, vücut geliştirme ile devam ediyor.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “LeEco cephesinde işler iyi gitmiyor!” üzerine bir yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   Herşey ram değil hatta 3gb üzerine gerek bile yok. Firma yanlış bir alanda farklılık yaratmayı seçmiş.

  Yorum yazın