Okunma

Lego Star Wars hayranlarına R2D2 müjdesi!


04 Mayıs 2019 Cumartesi 20:00
Lego Star Wars hayranlarına R2D2 müjdesi!

Lego Star Wars, filmleriyle serinin hayranlarının beğenisini kazanan Lego, şimdi de R2D2 robot kiti ile gündemde.

Bu robotlar aslında çocuklara kodlama öğretmek için geliştiriliyor. Ancak daha şimdiden Star Wars hayranlarının ilgisini çekmişe benziyor.

Lego Star Wars STEM kit ile R2D2 robotu nasıl yapılıyor?

Çocukların kod yazma becerisini geliştirmek için üretilen Star Wars Droid STEM Kit ile hem R2D2 hem de farklı droidler yapmak mümkün.

Set içerisinde gelen parçaları talimatlara göre birleştirdikten sonra, tabletinizden ya da telefonunuzdan Lego‘nun uygulaması aracılığıyla robotu yönetebiliyorsunuz.

Lego, çocuklara kodlama öğreten robotları yıllardır geliştiriyor. Ve bu konuda da pazarda söz sahibi. Kodlanabilir robotlarla R2D2‘nun buluşmasıyla birlikte, Star Wars hayranlığı çok daha genç yaşlara kadar ineceğe benziyor.

Buna karşılık, Star Wars koleksiyonerliği yapanlar için R2D2 robot kiti önemli bir parça olacak gibi görünüyor. Lego‘nun bu duyuruyu May the 4th be with you yani Star Wars günü olan 4 Mayıs‘ta yapması da ayrıca anlamlı.

lego star wars, r2d2 robot kiti, may the 4 be with you

Star Wars sadece filmleri ile değil, figürler, oyunları ve tabii ki oyuncaklarıyla da büyük bir pazar. Lego Star Wars markası da bunun en büyük göstergelerinden biri. Lego bu sayede sadece çocukluğumuzdan hatırladığımız bir oyuncak markası olmanın çoktan ötesine geçti.

Star Wars birçok nesli bir araya getiren ortak bir geek kültürü parçası. İlk filmlere  yetişemeyen 90 çocukları, yenilenen Star Wars filmleriyle bu evrene ortak oldu. Daha sonrasında 2000’lerin başında çekilen yeni üçleme. En sonunda ise bugünün genç kuşağını da evrene dahil eden son filmler.

Peki siz ne düşünüyorsunuz, Türkiye‘ye gelirse basit anlamda kodlama da öğreten böyle bir robot setini almak ister miydiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz. Son olarak Star Wars gününüz kutlu olsun, May the 4th be with you!

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Lego Star Wars hayranlarına R2D2 müjdesi!”

  1. İşmak operatörü dedi ki:

    İkna edebilirsem youtuber oğlum bana alsın kaç para ki 50 tl falansa kendim de alırım

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Karımı
    ikna edebilirsem oğluma alırım

" Lego Star Wars hayranlarına R2D2 müjdesi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lego Star Wars hayranlarına R2D2 müjdesi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lego Star Wars hayranlarına R2D2 müjdesi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "