Okunma

Lenovo’dan Ekstra Güvenlik


16 Kasım 2008 Pazar 10:00
Lenovo’dan Ekstra Güvenlik

Yeni Lenovo ThinkPad USB Portable Secure Hard Drive ile bilgilerinizi sizden başka kimse kullanamıyor. Üzerinde nümerik tablonun bulunduğu portatif sürücü, her bağlantıda 6 ila 12 haneli bir parola ile giriş yapmanızı gerektiriyor. 128 bit AES standartlarına uygun bir gerçek zamanlı şifreleme sağlayan bu sistem, ayrıca on farklı kullanıcı kimliği saklayabiliyor. Kablosunu da kendi içinde barındıran ThinkPad sürücüler, bu ayın son haftasında ABD’de satışa sunulacak. 160 GB modelin fiyatı 190 dolar iken, 320 GB model 220 dolara satılacak.

:: Böyle bir güvenlik sizce yeterli mi?

Bilgi İçin : Lenovo
Yazan : Erhan Kahraman
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Lenovo’dan Ekstra Güvenlik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lenovo’dan Ekstra Güvenlik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lenovo’dan Ekstra Güvenlik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "