Okunma

Lexus LS+ konsepti tanıtıldı!


26 Ekim 2017 Perşembe 21:30
Lexus LS+ konsepti tanıtıldı!

Lexus LS+ konsepti, bu hafta Tokyo Motor Show‘da görücüye çıkan ve üreticinin otonom sürüş üzerine planlarını yansıtan bir konsept.

Lexus LS+ teknik özellikleri

LS+ konsepti, Lexus’un L-finesse tasarım felsefesi üzerine kurulan yenilikçi bir tasarıma sahip olmasının yanı sıra harika teknolojilerle donatılmış. Zira aracın büyük ızgarası evrim geçirerek daha iyi bir aerodinami için aktif ızgara kapaklarına sahip olmuş. Kısmi lazer aydınlatmalı farlar, yekpâre stop lambası ve elektronik yan aynalar; araca fütüristik bir görünüm katmakta.

Lexus LS+

Lexus, Highway Teammate teknolojisi ile otonom sürüşe adım atmak istiyor. Bu teknoloji, aracı otoyolda rampa başlangıcından bitimine kadar kontrol edebilecek. Ayrıca trafiğe girip çıkma, şerit değiştirme, aracı takip mesafesi eşliğinde şeritte tutma gibi kabiliyetler de bu teknolojide yer alacak. Aracın yazılımı sürekli olarak güncellenecek ve araca yeni fonksiyonlar eklenebilecek. Ek olarak yazılım, iyi bir otonom sürüş sunabilmek için yol verilerini ve çevre verilerini analiz edecek.

Lexus LS+yazarAhmet Tezcan

Hâlihazırda İstanbul Üniversitesi Arap Dili ve Edebiyatı bölümünde eğitim gören ve 2014 yılından bu yana motosiklet ve motorsporları ile alakalı çeşitli web sitelerinde editörlük yapan Ahmet, kariyerine SDN'in otomobil alanındaki haber akışını sağlayarak devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Lexus LS+ konsepti tanıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Lexus LS+ konsepti tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Lexus LS+ konsepti tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "