LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı


28 Ekim 2017 Cumartesi 16:00
LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

LG Electronics (LG), bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 artışla toplam 13,44 milyar dolarlık ciro elde ettiğini açıkladı. LG’nin dört temel bölümü de geçen yılın aynı dönemine göre daha fazla ciro yapmış durumda. Artan uluslararası ticari endişelerden kaynaklanan karamsar iş ortamına rağmen 2017’de neredeyse ikiye katlanan ve gerçekleşen 457,5 milyon dolarlık işletme geliri, ev eğlence ve cihazlarındaki kârlılığı yansıtıyor.

LG güçlü bir üçüncü çeyrek geçirdi

LG Beyaz Eşya ve İklimlendirme Çözümleri Bölümü, yerel pazar başta olmak üzere, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’daki güçlü satışlarının da desteğiyle geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16’lık artışla 4,4 milyar dolarlık çeyrek cirosu gerçekleştirerek bir kez daha en büyük payı aldı. Elde edilen 375,16 milyon dolarlık işletme geliri de geçen yılın aynı döneminin yüzde 26 üzerinde. Avrupa, Latin Amerika ve Kore başta olmak üzere Asya’da, birinci sınıf ürünlere olan talebin dördüncü çeyrekte de aynı yoğunlukta devam edeceği öngörülüyor.

LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

LG Ev Eğlence Sistemleri Bölümü, Amerika kıtasında ve Asya’da premium TV’lere olan yüksek talep sayesinde yüzde 9,9 işletme kâr farkı ve gerçekleşen 404,39 milyon dolarla en yüksek çeyrek işletme karına ulaştı. Satışlar, 2016 yılının üçüncü çeyreğine göre yüzde 12 artış gösterdi (4,09 milyar dolar). LG’nin OLED ve Ultra HD TV’ler gibi premium ürünlere odaklanması hacimde yaşanan rekabetin üstesinden gelmesinde etkili oldu. Üçüncü çeyrek boyunca satılan OLED TV’lerin sayısı 2016 boyunca satılanlarla aynı ve 2015’te satılanların da iki katı olarak kaydedildi.

LG G6 mobildeki ciroda etkili oldu

LG Mobil İletişim Bölümü’nün gerçekleştirdiği 2,48 milyar dolar ciro geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 daha fazla ve bir önceki çeyreğin de yüzde 4 üstünde. Bu yüksek cironun en büyük nedeni LG G6 akıllı telefonun yanı sıra genel kitleye seslenen Q ve K serilerinin de pazara sunulması. 331,37 milyon dolarlık işletme zararı ise, 2016’nın aynı çeyreğinden yüzde 13 daha iyi. Dünya genelinde pazara çıkartılan 13,7 milyon akıllı telefon Kore’de ikinci çeyrekten yüzde 44, Kuzey Amerika’da ise yüzde 9 daha fazla. Mobil İletişim Şirketi, teknoloji uzmanları tarafından çok beğenilen V30’un artan satışlarını devam ettirmeye odaklanacak ve son çeyrekte de özellikle fiyat rekabetini geliştirecek.

LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı

LG Otomotiv Malzemeleri Bölümü, 771,2 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. 2016’nın aynı döneminden yüzde 29 daha iyi olan bu satışa rağmen, 25 milyon dolarlık işletme zararı bildirildi. Bunun nedeni ise, AR-GE ve iş geliştirmeye olan yatırımların devam etmesi. Araç bilgi-eğlence ürünleri ve elektrikli araç bileşenlerinin satışları sağlam bir şekilde devam etse de dünya genelindeki araç satışlarının azalması şirketin gelişimini etkiledi. Önde gelen otomobil üreticilerinin elektrikli araç bileşenleri üretimlerini artırmasının otomotiv malzemeleri şirketinin büyümesine yardımcı olacağı öngörülüyor.

:: LG’nin dördüncü çeyrek finansal sonuçları için beklentileriniz neler?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  snapdragon 845 çıkacak daha lg snapdragon 835’li telefon çıkaramadı, komik

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   lg pişmanlıktır 🙂

" LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG Electronics 3. çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
 2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
 3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
 4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
 5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
 6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
 7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
 8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
 9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
 10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?