Okunma

LG Grup Başkanı Koo Bon-moo hayatını kaybetti!


21 Mayıs 2018 Pazartesi 09:41
LG Grup Başkanı Koo Bon-moo hayatını kaybetti!

Güney Kore’nin en büyük teknoloji firmalarından biri olan LG’ nin başkanı Koo Bon-moo 73 yaşında hayatını kaybetti. Bir yıldır büyük mücadele verdiği hastalığa yenik düşen Koo için dün akşam saatlerinde basın açıklaması yapıldı.

Koo Bon-moo hastalığa yenik düştü!

Yapılan basın açıklaması ise şu şekilde oldu:

“1995 yılında 50 yaşındayken LG’nin üçüncü başkanı olan Koo, 3 ayrı alanda kilit rol üstlendi; elektronikler, kimyasallar ve iletişim. Koo yaptığı işlerle, LG’nin dünya pazarındaki etkinliğinde büyük rol oynayan bir yönetici oldu.”

LG’nin bir dünya markası olmasında büyük emekleri olan Koo Bon-moo, aslında ailesiyle beraber nesiller süren bir başarı hikayesi yazdı. Kendisi şirketin yüzde 6’lık hissesine sahipken, özellikle ekran teknolojilerinde büyük atılımlara ön ayak oldu.

Koo’nun ailesinin isteği üzerine, ünlü iş adamının cenazesi özel ve basına kapalı olarak yapılacak. Koo’nun görevini ise evlatlık oğlu Koo Kwang-mo devralacak.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LG Grup Başkanı Koo Bon-moo hayatını kaybetti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG Grup Başkanı Koo Bon-moo hayatını kaybetti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG Grup Başkanı Koo Bon-moo hayatını kaybetti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "