Okunma

LG OLED TV 2011’de


24 Mayıs 2008 Perşembe 21:00
LG OLED TV 2011’de
Sony, minik ekranlı ürünüyle şimdilik bayrağı taşıyor gibi görünse de, yakın gelecekte OLED TV piyasası hayli kızışacak. Önemli panel üreticilerinden LG Display, 32 inç OLED TV‘lerin seri üretimine 2011 yılında geçeceğini açıkladı.

2011 OLED Yılı Olacak

Büyük yatırımlar yapması gereken LG’nin bu üç yıllık sürecin sonunda da güçlü rakipleri olacak. 11 inç XEL-1 OLED TV’nin yapımcısı Sony’nin orta ve büyük boyutta OLED panel üretimine Nisan 2009‘dan başlayarak 205 milyon dolar harcayacağını açıklaması ve Samsung‘un duyurduğu OLED TV planları, LG için zorlu bir rekabetin de habercisi olabilir.

Elbette her türlü ürün yelpazesinde rekabet; fiyatların düşmesi ve son kullanıcının yüzünün gelmesi anlamına geliyor. Bakalım ilerleyen zamanda OLED TV ile başka hangi büyük markaların isimleri anılır olacak.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim