Okunma

LG’den rekor satın alım!


27 Nisan 2018 Cuma 15:27
LG’den rekor satın alım!

LG, 1,1 milyar Euro‘dan daha yüksek bir tutarla tarihinin en büyük anlaşmasını gerçekleştirdi. LG Yönetim Kurulu yaptığı açıklamayla LG’nin otomotiv aydınlatma sektöründeki lider şirketlerden biri olan ZKW Grup‘u satın aldığını duyurdu.

ZKW Grup, LG tarafından satın alındı

Anlaşma kapsamında LG, daha önce %30 hisseye sahip olduğu otomotiv aydınlatma ve far sistemleri sağlayıcısı olan ZKW Grup‘un kalan %70’ine de sahip olacak.

Bu anlaşma ile LG, otomotiv bileşenlerinde lider konumunu güçlendirerek otomotiv aydınlatma sektöründe de büyümeyi hedefliyor. Bu stratejik birleşmenin otomotiv aydınlatma ürünleri ile otonom araç bileşenleri arasında bir sinerji oluşturması ve sektöre büyük fayda sağlanması bekleniyor.

ZKW Grup, son beş yılda gerçekleştirdiği %20 oranında büyüme ve 2017 yılında elde ettiği 1.26 milyar Euro gelir ile Çin, Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yanı sıra Avrupa pazarında da yüksek teknolojili bir lider konumunda bulunuyor. ZKW ürünleri, Audi, BMW ve Porsche gibi dünyanın önde gelen otomotiv markalarında sıklıkla kullanılıyor.

Satın alma işleminin tamamlanması sonrasında ZKW Grup, birinci sınıf otomotiv aydınlatma segmentinin geleneksel otomatik aydınlatmanın önüne geçmesini bekleyen LG Otomotiv Malzemeleri Bölümü’nün operasyonlarını gerçekleştirecek.

ZKW Grup

LG, matrix LED ve lazer farlar üreten ilk firmalardan biri olan ZKW ile otonom sürüş kameraları ve otomotiv iletişimi de dahil olmak üzere aydınlatma çözümleri geliştirmeye odaklanacak. ZKW’nin birinci sınıf aydınlatma ürünleri ve LG’nin kapsamlı global satış ağı sayesinde pazarda daha büyümesi bekleniyor.

:: Satın alma işlemi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEnder Öztürk

Teknoloji ile çocukluğundan beri ilgilenen Ender, kendini mobil, yazılım, donanım ve oyun alanında yetiştirmiştir. Ender, teknoloji dünyasındaki güncel haberleri ShiftDelete.Net okurları ile buluşturuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" LG’den rekor satın alım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LG’den rekor satın alım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LG’den rekor satın alım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "